Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Schody to bariera architektoniczna, która niestety obniża jakość życia nie tylko osób niepełnosprawnych, ale też seniorów. Istnieją jednak proste sposoby na zlikwidowanie tego problemu. Świetnym pomysłem jest kupno krzesełka schodowego zamontowanego na schodach. Takie rozwiązanie pozwoli osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku na swobodne poruszanie się po budynku.

 

krzeselko krzywoliniowe otolift modul air

Dlaczego krzesełka schodowe są montowane coraz częściej w naszych domach?

Krzesełko schodowe zwane jest też windą schodową. Mowa tu o urządzeniu, które pomaga osobom cierpiącym na niepełnosprawność, jak i ludziom w podeszłym wieku. Krzesełko schodowe to nic innego jak krzesełko, które porusza się po szynie jezdnej przymocowanej do schodów w górę i w dół. Dzięki niemu umożliwione jest swobodne przemieszczenie się po schodach. Winda schodowa przydaje się zwłaszcza wtedy, kiedy poruszanie się w ramach jednej kondygnacji powoduje wiele kłopotów. Niestety schody dla osób niepełnosprawnych i seniorów często są sporym wyzwaniem. Na szczęście istnieje na to świetne rozwiązanie. Marka Windy Schodowe oferuje najlepszej klasy krzesełka dla niepełnosprawnych. Firma zatrudnia specjalistów, którzy doskonale zdają sobie sprawę z wyzwań, przed którymi każdego dnia stają osoby niepełnosprawne, jak i seniorzy. Umożliwienie aktywności fizycznej i utrzymywania kontaktów społecznych to bardzo istotna kwestia dla każdego człowieka. Dzięki zamontowaniu krzesełka schodowego dla osoby niepełnosprawnej bądź seniora zapewni się takiej osobie łatwiejsze życie.

acornsuperglide

Krzesełka dla niepełnosprawnych i seniorów - Acorn Supergilde 130

Acorn Superglide 130 to prawdziwy bestseller pośród krzesełek dla osób niepełnosprawnych dostępnych obecnie na rynku. Mowa tutaj o urządzeniu najlepszej klasy. Montowane jest ono na schodach prostych tak zwanych prostoliniowych. Cena tej windy schodowej zaczyna się już od około 12 tys. zł. Wersja zewnętrzna, którą instaluje się na zewnątrz budynku, to nieco większy koszt. Na takie rozwiązanie trzeba wydać od około 14 do 17 tys. zł. Korzystnym rozwiązaniem jest też kupno używanej windy schodowej. W ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Obecnie używane krzesełka dla niepełnosprawnych można kupić za kilka tysięcy złotych. W każdym takim urządzeniu wymieniany jest akumulator i obicie siedziska. Dzięki temu klienci mogą być spokojni o jakość kupowanego krzesełka.

 

Homeglide, czyli najtańsze obecnie krzesełko dla seniorów i niepełnosprawnych

Krzesełko Homeglide dostępne jest w relatywnie niskiej cenie. Jego koszt wynosi około 11 tys. zł. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ten model windy schodowej można zainstalować jedynie w środku budynku. Niestety nie można go zamontować na zewnątrz. Urządzenie to jest doskonałe dla prywatnych odbiorców. Odradzamy jednak wybór tej windy schodowej w miejscach użyteczności publicznej, na przykład w szkole czy w urzędzie.

otoliftmodulair

Otolift Modul AIR

Otolift Modul AIR to krzesełko dla seniorów i niepełnosprawnych najlepszej klasy. Krzesełko to montuje się na schody krzywe tak zwane krzywoliniowe. Krzesełko to jest wytrzymałe i wygodne. Przed jego montażem trzeba dokładnie zmierzyć schody i przygotować indywidualny projekt szyny jezdnej, który wykonuje się na indywidualne zamówienie w fabryce. Cena tego krzesełka to około 33 tysięcy złotych. Nierzadko zalecane jest zainstalowanie dwóch krzesełek prostoliniowych zamiast jednego urządzenia na szynie krzywoliniowej, co znacznie obniża koszt zakupu i montażu krzesełka krzywoliniowego.

stiltz

A może mała pionowa winda domowa?

Alternatywą do zakupu i montażu krzesełka schodowego może być montaż małej pionowej windy schodowej. Najpopularniejszym urządzeniem tego typu na naszym polskim rynku są windy domowe marki Stiltz model DUO i TRIO. Mogą one w zależności od modelu przewozić 2 lub 3 osoby, lub też osobę na wózku inwalidzkim wraz z opiekunem. Winda może przewozić na pierwsze lub nawet na drugie piętro i posiadać wiele udogodnień jak na przykład rozkładane siedzisko. Zakup takie windy wiążę się z dość dużym wydatkiem, ale na pewno w znaczący sposób poprawia jakość życia osoby niepełnosprawnej.

 

Czekamy na Twój telefon pod numerami:

+48 692 44 94 74 | +48 606 686 002

Aby uzyskać kosztorys, wyślij zdjęcia oraz wymiary schodów na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

WhitePress Prawa