Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

pogotowie techniczne
Zagwarantowanie stałej obsługi technicznej nieruchomości jest jednym z warunków koniecznych do zapewnienia bezpieczeństwa osób przebywających wewnątrz.Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że choć wyposażenie budynku w wysokiej jakości materiały instalacyjne zmniejsza nieco ryzyko ich awarii, to bynajmniej nie sprawia jednocześnie, że zostanie ono wyeliminowane całkowicie. Zarówno podstawowe instalacje (m.in. wodno - kanalizacyjne, elektryczne, gazowe), jak i te dodatkowe (m.in. wentylacyjne, chłodnicze, hydrantowe) w każdej chwili mogą przestać działać prawidłowo, z powodu nawet najdrobniejszego, zupełnie nieprzewidzianego incydentu.

 

W skrajnych sytuacjach, dotyczących poważniejszych uszkodzeń, liczą się każde sekundy, by nie dopuścić do katastrofy. Z drugiej strony, drobniejsze usterki również dobrze jest wyeliminować jak najszybciej – szczególnie, gdy dotyczą funkcjonowania podstawowych komponentów użytkowych. Ich dysfunkcja najzwyczajniej w świecie jest uciążliwa, utrudnia życie.
Jednak podjęcie się zadania zaopatrzenia budynku na własną rękę w nieprzerwany dostęp do szybkiej, profesjonalnej pomocy przy awariach technicznych, często jest zbyt trudne lub wręcz niewykonalne dla zarządców budynku bądź wspólnot mieszkaniowych. Dlatego wielu z nich decyduje się na zawarcie umowy z wykwalifikowanym pogotowiem technicznym.

 

Pogotowie techniczne - całodobowa gotowość do akcji naprawczej

Trzeba podkreślić, że nazwa usługodawcy nie jest tutaj przypadkowa. Podobnie jak pogotowie medyczne, pełni ono całodobowy dyżur, a dzięki systemowi pracy zmianowej gwarantuje, że nigdy nie brakuje eksperta z danej dziedziny gotowego do podjęcia akcji naprawczej w każdej chwili (chodzi m.in. o elektryków, hydraulików, budowlańców). Zarówno zespół monterów, jak i niejednokrotnie ekspozytorzy posiadają uprawnienia do wykonywanego zawodu oraz dysponują specjalistycznym sprzętem. Wszystko to ma na celu zagwarantowanie klientowi profesjonalizmu i rzetelności w wykonywanych usługach.
Często zdarza się, że pogotowie techniczne  współpracuje ze służbami ratowniczymi, będąc z nimi w stałym kontakcie. W przypadku wielopłaszczyznowych zniszczeń i poważnego zagrożenia bezpieczeństwa, zdrowia, a niekiedy także życia osób przebywających w budynku i jego okolicach, łącząc swoje siły, mają oni możliwość zapewnić w ten sposób pomoc w pełnym wymiarze, kompleksowo, a nie jedynie doraźnie.

 

Czym dokładniej zajmuje się pogotowie techniczne?

Najczęściej pogotowie techniczne zajmuje się interwencją w przypadku awarii (zabezpieczanie i usuwanie), techniczną obsługą nieruchomości (bieżące naprawy wyposażenia, instalacji, konserwacja, przeglądy, naprawy zgłaszane w trybie standardowym, jak i krytycznym, roboty budowlano - serwisowe). Główne obszary jej działania, to: 

  1. usługi hydrauliczne (kanalizacyjne, wodociągowe) - np. naprawa całej instalacji lub osobnego elementu (np. przeciekający kran, wężyk, syfon), wymiana liczników, udrażnianie kanalizacji wymiana zaworów lub sanitariatów;
  2. usługi elektryczne - np. drobne naprawy, obsługa instalacji niskoprądowe, bezpieczników rozdzielni, zewnętrznych instalacji, liczników energii, monitoringu, systemów alarmowych;
  3. usługi gazowe – np. kontrola szczelności, serwisowanie urządzeń gastronomicznych, montaż i naprawa kotłów, kuchenek, obsługa instalacji gazowych i liczników gazowych.

Ponadto obsługuje także instalacje wentylacyjne, grzewcze, chłodnicze, wodnociągowe czy tryskaczowe.
Pogotowie techniczne, najogólniej ujmując, troszczy się o to, by wyposażenie budynku spełniało normy bezpieczeństwa oraz dzięki regularnym przeglądom minimalizuje ryzyko powstawania usterek i awarii. Tym samym nie tylko zapewnia komfort i osób przebywających w środku, ale również przekłada się na pozytywny wizerunek firmy tam stacjonującej i zwiększa wartość nieruchomości. Firma Inwemer oferująca pogotowie techniczne, ma w swojej ofercie szereg innych usług pozwalających zadbać o budynek i jego otoczenie kompleksowo - jest to np. sprzątanie obiektu chociażby po nagłych, gwałtownych zjawiskach atmosferycznych, gdy uszkodzeniu ulegają nie tylko kwestie techniczne wewnątrz budynku, lecz również i na zewnątrz dochodzi do niebezpiecznych zjawisk.

Jak wybrać firmę dostarczającą usługi energetyczne?

Utrata wartości auta - wynajem długoterminowy najkorzystniejszy

WhitePress Prawa