Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

zamienniki
Pomimo postępującej cyfryzacji wiele osób nadal korzysta z papierowych wersji dokumentów oraz innych potrzebnych materiałów. W związku z tym drukarki to nadal jedne z najbardziej potrzebnych urządzeń w każdym mieszkaniu oraz biurze. Bardzo często można spotkać się z sytuacją, kiedy cena samej drukarki jest korzystna, natomiast koszty związane z kupnem materiałów eksploatacyjnych są wysokie. W takich sytuacjach warto postawić na dobrej jakości zamienniki tuszów oraz tonerów. W jaki sposób rozpoznać, czy alternatywne materiały są wysokiej jakości?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zamienniki tuszy do drukarek - co warto wiedzieć?

Producenci drukarek bardzo często rekompensują sobie okazyjne ceny urządzeń, zawrotnymi kosztami materiałów eksploatacyjnych. Jak wiadomo bez tuszu czy tonera, sprzęt nie będzie spełniać swojej funkcji. W odpowiedzi na bolączki użytkowników drukarek powstały zamienniki oryginalnych materiałów. Zamiennikami są nieoryginalne produkty, dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Kiedy na rynku pojawiły się alternatywne produkty do OEM, powstało wiele nieprawdziwych stereotypów na temat tego typu dodatków do drukarek. Jednym z nich są błędne założenia mówiące o tym, że zamienniki oferują niższą jakość wydruków. Warto wiedzieć, że alternatywne materiały eksploatacyjne, które są produkowane przez sprawdzonych i zaufanych producentów w żaden sposób nie obniżają jakości wydruków, ani nie wpływają na żywotność samego urządzenia. Przy obecnych, niezwykle wysokich standardach przy produkcji alternatywnych produktów, można liczyć na bardzo dobrą jakość drukowanych materiałów, świetną wydajność (w wielu przypadkach jest ona nawet wyższa niż w produktach OEM) oraz na atrakcyjną cenę.

 

Sposoby na sprawdzenie jakości materiałów eksploatacyjnych

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na zakup oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, czy ich zamienników, warto wiedzieć, w jaki sposób sprawdzić ich rzeczywistą jakość. Istnieje kilka sposobów na to, aby w domowym zaciszu przetestować zakupione produkty.

W pierwszym sposobie niezbędne jest naniesienie kropli wody na wydruk. Pierwszym krokiem będzie wydrukowanie wybranego zdjęcia lub grafiki, ponieważ na tym rodzaju pliku efekt będzie najbardziej widoczny. Następnie nanieś kroplę wody na dokument i obserwuj to, co będzie się działo. W przypadku, gdy kropla spowoduje rozmazanie się substancji, mieszanie barw lub pojawienie się nieestetycznych smug, będzie to znak, że materiał eksploatacyjny jest słabej jakości. Jeśli z kolei kropla pozostanie na kartce i nie rozpłynie się, zakupiony toner lub tusz jest wysokiej jakości.

Do drugiego sposobu przyda Ci się marker lub inny kolorowy zakreślacz. W pierwszym kroku wydrukuj jakikolwiek dokument - może być to strona testowa lub wybrany tekst, który powstał w edytorze. Jeśli korzystasz z drukarki laserowej, możesz od razu przejść do następnego etapu. Z kolei użytkownicy drukarki atramentowej muszą zaczekać kilka minut, aż wydrukowane materiały wyschną. Następnie, przy użyciu wspomnianego wcześniej markera, przejedź nim po wydrukowanym tekście. Jeśli wydruk się rozmaże, a końcówka zakreślacza zabarwi na czarno, będzie to świadczyć o tym, że materiał eksploatacyjny jest niskiej jakości.

 

WYMAGANIA TECHNICZNE PRZY WYKONYWANIU FORM WTRYSKOWCH

Nauka robienia na drutach – podstawowe narzędzia

WhitePress Prawa