Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Pieczatki i stemple
Zakup pieczątki czy stempla pod zamówienie wiąże się z koniecznością ustalenia kilku ważnych szczegółów. Bo przecież oferta tych artykułów biurowych jest ogromna, a możliwości ich wykończenia są szerokie. Na co zwrócić uwagę składając zamówienie na pieczątki i stemple?

 

 

 

 

Zakup pieczątki czy stempla pod zamówienie wiąże się z koniecznością ustalenia kilku ważnych szczegółów. Bo przecież oferta tych artykułów biurowych jest ogromna, a możliwości ich wykończenia są szerokie. Na co zwrócić uwagę składając zamówienie na pieczątki i stemple?

 

Przeznaczenie pieczątek i stempli 

Zarówno pieczątki firmowe jak też wszystkie inne oraz stemple, można kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych. Ich wybór jest ogromny, a to stanowi małe utrudnienie, gdy trzeba zdecydować się na konkretny produkt. Trzeba więc w pierwszej kolejności ustalić, do czego przedmiot ten będzie wykorzystywany. Prawda jest taka, że jeśli ma pełnić funkcje narzędzia biurowego w firmie, to najlepiej, aby wybrana pieczątka była nie tylko solidna, ale również nowoczesna. Indywidualne wykończenie pieczątki, nadaje większy prestiż i unikatowość. Jest to ważne, szczególnie w sytuacji, kiedy pieczątka jest używana w miejscach publicznych, przy klientach czy kontrahentach. 

 

Ilość znaków i rodzaj grafiki 

Wybierając pieczątkę lub stempel, trzeba też wziąć pod uwagę to, co będzie się na niej znajdowało, jaka treść lub jaka grafika. Od tego zależy między innymi typ pieczątki, a także jej wielkość. Na przykład na pieczątce firmowej może znajdować się nie tylko nazwa firmy, e-mail, numer telefonu, adres siedziby, REGON i NIP, ale również logo. Będzie to jednak pieczątka większego formatu. Jeśli więc to komuś nie przeszkadza, a z drugiej strony chce mieć to wszystko na pieczątce, może sobie na tę opcję pozwoli. Pamiętajmy, że nie zawsze na przykład stemple są wykorzystywane do znaczenia ważnych dokumentów. Nierzadko służą jedynie do działań reklamowych. Takim stemplem można więc nanieść logo na różne papierowe powierzchnie. 

 

Jakość i sposób wykonania 

Wiedząc już, do czego pieczątka ta czy stempel będzie służyć, należy skupić się na jakości i sposobie wykonania tego firmowego gadżetu. Zawsze dobrze jest, kiedy w produkcji wykorzystywane są materiały wysokiej jakości, wytrzymałe, odporne na zniszczenia. Dzięki temu pieczątka nie tylko jest trwała, ale również estetyczna. Oczywiście tego rodzaju artykuły biurowe nie są drogie, więc można byłoby kupować je praktycznie co chwilę. Jednak nie o pieniądze przecież tu chodzi. Pieczątka musi służyć przez maksymalnie długi czas i być w pełnej gotowości do użycia w każdej chwili. 

Pieczątki oraz stemple to niby z jednej strony takie banalne artykuły biurowe, a z drugiej zaś przedmioty, które są bardzo użyteczne. Pamiętajmy, że od wykonania zależna jest ich funkcjonalność. Jeśli mocno ograniczymy ilość danych, pieczątka z automatu nie będzie mogła być wykorzystywana w tak szerokim zakresie, jak tego oczekujemy. Na niektórych dokumentach będzie po prostu nieważna. Dlatego składając zamówienie, trzeba wszystko dobrze przemyśleć. Tak by pieczątka spełniała najśmielsze oczekiwania wizualne i techniczne. I najlepiej, by służyła jak najdłużej, bo zamieszania przy zakupie nie jest dużo, ale jednak wymaga to oderwania się od ważniejszych spraw. 

Artykuł napisany przy współpracy z https://www.maxonline.pl/

 

Czym jest BIMI?

Charakterystyka silikonu HTV