Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times
euro 2012 kontener poznan
Planując rozpoczęcie naszej działalności lub pozyskanie dodatkowych obiektów dla firmy, na przykład w celu zatrudnienia pracowników ochrony, coraz chętniej sięgamy po tzw. obiekty tymczasowe. Należą do nich zarówno namioty, jak i pawilony przenośne, cenione za liczne korzyści płynące z ich użytkowania. Nie da się bowiem ukryć, że pozyskanie odpowiedniej przestrzeni na terenie centrum handlowego potrafi być stosunkowo problematyczne. Szczególnie gdy zależy nam na pozyskaniu klientów w miejscu cieszącym się sporym zainteresowaniem innych przedsiębiorców. Odpowiednio dobrane kontenery pomogą nam obejść ten problem, umożliwiając na przykład otwarcie sklepu poza centrum handlowym. W niniejszym artykule opowiemy Państwu o pozostałych zaletach tego rozwiązania oraz podstawowych kwestiach z nim związanych.

 

 

Kwestie prawne

Ponieważ pawilony z płyty warstwowej nie są obiektami przytwierdzonymi do podłoża na stałe, w świetle prawa czyni je to obiektami tymczasowymi. Dla przedsiębiorców oznacza to zatem, że nabyty kontener nie wymaga od nas dodatkowych opłat i formalności. Dotyczy to chociażby pozwolenia na budowę czy podatku od nieruchomości. Musimy jednak pamiętać, że obiekty tymczasowe mogą być wykorzystywane w danym miejscu nie dłużej, niż pół roku. Po upływie tego czasu, pawilon musi zostać przeniesiony lub rozebrany.

Oczywiście, nie oznacza to, że statusu obiektu zarejestrowanego początkowo jako tymczasowy nie można z czasem zmienić. Wówczas to konieczne staje się wniesienie wniosku o pozwolenie na budowę, a także dopełnienie wszelkich niezbędnych formalności. Zaliczamy do nich chociażby opracowany plan projektu budowlanego i bezpieczeństwa czy też budowę wodociągów lub sieci ciepłowniczej. Pamiętajmy przy tym, że na uzyskanie pozwolenia na budowę trzeba poczekać. Zależnie od lokalnego urzędu, odpowiedź może nadejść w przeciągu kilku tygodni, zaś w najgorszych przypadkach – po około 6 miesiącach.

 

Dobór pawilonu

Przeszukując oferty kontenerów na sprzedaż, z pewnością zauważymy, że nowoczesne obiekty tego typu oferują nam niezwykle szeroki wybór dostępnych opcji. Bez względu na to, czy pawilon ma nam posłużyć do otworzenia sklepu czy kantoru lub też jako pomieszczenie ochrony, z pewnością znajdziemy tu coś dla siebie. Firmy, zajmujące się sprzedażą kontenerów, posiadają bowiem w swoim asortymencie zarówno obiekty małe, o prostej konstrukcji, jak i duże, oszklone pawilony.

Modele z szybami są znakomitym wyborem w przypadku sklepów, pozwalając nam na skuteczne wyeksponowanie towarów. Obiekty gastronomiczne powinny być w stanie umożliwić nam wygodne podłączenie wszelkich chłodziarek i innych urządzeń. Jeśli interesujący nas kontener ma być z kolei obiektem biurowym, warto jest postawić na opcję, oferującą nam częściowe przeszklenie. Dzięki temu, będziemy mogli zachęcić klientów przyjazną przestrzenią, w której będą oni obsługiwani, jednocześnie zapewniając pracownikom dyskretne zaplecze.

 

Cena a jakość

Nowoczesne pawilony przenośne to przede wszystkim znakomita estetyka, dzięki której zakupiony obiekt bez trudu wpasuje się w swoje otoczenie. Dawno już minęły czasy, kiedy tego typu rozwiązania kojarzyły się wyłącznie z prostymi, sterylnymi kontenerami z targowisk. Producenci, tacy jak polski Pawilony-Kioski, oferują nam bowiem kontenery na sprzedaż, odznaczające się ciekawą kolorystyką, stylowymi wykończeniami oraz wysoką jakość wykonania. Dzięki temu, obiekt jest atrakcyjny dla klienta, zaś przebywające w nim osoby nie będą narzekać na dyskomfort, związany chociażby z nadmiernym chłodem podczas zimy.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, solidne pawilony z płyty warstwowej to także spore oszczędności, związane z eksploatacją tego typu obiektu. Przekłada się to na większe zyski dla przedsiębiorców. Zaleta ta jest szczególnie istotna w przypadki małych przedsiębiorstw, dla których dodatkowe pieniądze są czynnikiem, decydującym o możliwości dalszego rozwoju. W połączeniu ze zwiększonym bezpieczeństwem i komfortem współczesnych kontenerów, czyni je to przystępnym rozwiązaniem o znakomitym stosunku ceny do jakości.

 

Wszechstronność pawilonów i kontenerów

Firmy, zajmujące się produkcją oraz sprzedażą kontenerów i pawilonów, oferują nam szeroki wybór skutecznych rozwiązań, opracowanych z myślą o potrzebach małych i dużych firm. Dzięki temu, nabyte obiekty mogą zostać wykorzystane jako magazyny, przestrzeń rekreacyjna dla pracowników lub centrum obsługi klientów. Renomowani producenci umożliwiają nam również zaprojektowanie własnego obiektu o niestandardowym metrażu oraz oszkleniu.

WhitePress Prawa