Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

pawilon handlowy
Nie da się ukryć tego, że ten typowy pawilon handlowy to budynek w znacznym stopniu przypominający halę magazynową. Rzecz jasna ma pewną ilość okien, monitoring i drzwi automatyczne, które są opcją przeszkloną, a poza tym dość tanie płytki na podłodze. Regały w przypadku pawilonu handlowego też mają góra te dwa metry wysokości i w przypadku marketu z artykułami gospodarczymi i spożywczymi jest on podzielony na działy, takie jak dział z pieczywem lub dział z chemią gospodarczą.

 

 

 

 

Bardzo wiele znaczy też i to, że dział z pieczywem znajduje się na tyłach takiego sporego sklepu, po to by klient po drodze minął regały z bardziej atrakcyjnymi produktami i zakupił jeden z nich, bo gdyby pieczywo było zaraz przy wejściu, to po zakupieniu chleba i bułek wielu typowych klientów zawróciło by do kasy.

 

Produkty w sporym pawilonie handlowym

Wielu z nas doskonale wie o tym, że typowe zakupy to pieczywo, czyli chleb i bułki, a wraz z nimi kupuje się mleko i produkty otrzymywane z mleka. Na dokładkę kupuje się też wędliny, ale nie w znacznych ilościach. Tego typu produkty w przypadku pawilonów handlowych, w których kupuje się produkty spożywcze i chemię gospodarczą zazwyczaj są na tyłach sklepów, po to by klient przeszedł obok regału z atrakcyjnie wyglądającymi słodyczami i coś sobie kupił.

W ten sposób postępuje wielu klientów, a specjaliści od marketingu kombinują z umiejscowieniem działu z pieczywem i nabiałem tak, by typowy klient po drodze do tych działów minął jak najwięcej regałów z ciekawszymi produktami i po drodze zakupił coś dodatkowo. Jednym słowem taka konstrukcja wielkiego sklepu jest przemyślaną w sensie psychologicznym, bo ludzie raz na jakiś czas chcą zjeść jakąś wyborną przekąskę, czyli nie dbać o dietę i o to co powiedzą inni o jego zachowaniu. Raz na te kilka dni ta osoba, która w sposób rozsądny kupuje rzeczy najbardziej potrzebne do domu musi wydać pieniądze na przekąskę do kawy, która poprawi jej humor.

 

Konstrukcja sporego pawilonu handlowego

Spore pawilony handlowe buduje się szybko i to nawet w przypadku tych, w których handluje się produktami spożywczymi. Te budynki w znacznym stopniu podobne do sporych hal magazynowych trzeba budować szybko, czyli wznosić z prefabrykatów tworzonych z belek stalowych i z żelbetu, bo pawilon handlowy, który buduje się ponad rok to słaba inwestycja. Większość z nich powstaje w kilka miesięcy, bo w ich przypadku liczy się łatwość budowania, szybkie wykończenie wnętrza. Tylko po to by dany obiekt o przeznaczeniu handlowym szybko zaczął przynosić zyski.

Dlatego w mniejszych miastach spory sklep samoobsługowy można stawiać przez niemal rok, ale tam gdzie mieszka wiele ludzi sklep tego rodzaju musi powstać w kilka miesięcy, czyli w mniej niż pół roku. Takie szybkie budowanie ułatwia użycie tanich płytek na podłogę, wstawienie gotowych regałów sklepowych i lodówek, a jeśli chodzi o ściany i sufity, to wykonuje się je tak samo jak w przypadku sporych biurowców, czyli dokładnie z tych samych materiałów wykończeniowych produkowanych na skalę masową i tanich, po to by budowa nie zaliczyła opóźnienia.

Więcej informacji
Artykuł powstał we współpracy z https://mjproject.tech/ - producentem pawilonów i kontenerów modułowych.

Co to jest Geodezja?

Co to jest finansowanie oparte na przychodach?