Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

paczka
Przesyłanie paczek krajowych i zagranicznych możliwe jest na kilka sposobów. Paczkę można nadać tradycyjną pocztą albo wysłać ją kurierem. Od jakiegoś czasu dostępne są też w naszym kraju usługi brokerów kurierskich, czyli swego rodzaju pośredników, dzięki którym można łatwo ze sobą porównać oferty różnych firm kurierskich i wybrać najlepszą. Wysyłać paczki kurierem, czy przez brokera? Jakie są zalety obu tych rozwiązań?

 

 

 

 

Najważniejsze zalety przesyłania paczek firmą kurierską?

Wysyłanie paczki kurierem ma swoje niewątpliwe zalety. Pierwszą z nich jest szybki czas doręczenia przesyłki. Na terenie kraju wiele firm realizuje przesyłki nawet w ciągu jednego dnia roboczego, czyli znacznie szybciej, niż w przypadku tradycyjnej poczty. Paczka za granicę, jeżeli adres dostawy znajduje się w Europie, może trafić do adresata już nawet w dwa, albo trzy dni. Nieco dłużej idą przesyłki międzykontynentalne, aczkolwiek dalej są to raczej krótkie terminy. Kolejną zaletą jest dość atrakcyjna cena, która jednak zależy od wybranej firmy kurierskiej. Warto wspomnieć również o możliwości przesłania paczki o niemal każdej wadze i wymiarach.

 

Dlaczego warto wybrać pośrednictwo brokera?

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej wybieranych obecnie brokerów jest KurierNet. Dlaczego warto skorzystać z jego usług? Przede wszystkim ze względu na niższe ceny. Broker, będąc dla wielu firm kurierskich naprawdę dużym klientem, może wynegocjować znacznie lepsze warunki, na czym oczywiście korzystają również jego klienci. W praktyce za przesyłkę brokerem często zapłaci się nawet kilkanaście procent taniej. Po drugie jest to możliwość skorzystania z usług wielu firm kurierskich w jednym miejscu. KurierNet posiada profesjonalnie przygotowany, wygodny w użyciu i dostępny dla klientów serwis, za pośrednictwem którego można zamówić usługę w dowolnej firmie kurierskiej. Na tym możliwości serwisu się oczywiście nie kończą. Umożliwia też śledzenie przesyłek, co może być istotne dla klientów, którym zależy, by paczka dotarła pod wskazany adres jak najszybciej.

 

Która opcja jest bardziej opłacalna?

Już na pierwszy rzut oka widać, że wybór brokera jest znacznie bardziej opłacalny. Zaletą nie są jedynie niższe ceny i możliwość skorzystania z wielu usług w jednym miejscu. Dzięki serwisowi https://www.kuriernet.pl/ można też ubezpieczyć paczkę i łatwo porównać ceny usług w poszczególnych firmach. Łatwo można też znaleźć usługi nietypowe (na przykład przewóz palety), które nie są oferowane przez wszystkich kurierów. Dużą zaletą jest również dostęp do niektórych usług, które normalnie nie są dostępne dla klientów indywidualnych.

 

Odmiany jabłoni polecane do upraw ogrodowych

Co to znaczy, że olej kokosowy jest nierafinowany?

WhitePress Prawa