Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times
krawat
Prawne usługi w abonamencie (outsourcing prawny) to usługa, która jest ostatnio szczególnie pożądana. Przykładem firmy prawniczej, która wdrożyła u siebie taką możliwość, jest LexSecure.pl – pomoc prawna jednorazowa, w abonamencie oraz infolinia prawna 24h. Taka usługa poszukiwana jest przede wszystkim przez przedsiębiorców prowadzących mikro, małe i średnie firmy. Potrzeba obsługi takiego biznesu w sferze prawnej jest dość wyraźna, zarówno jeśli chodzi o racjonalność kosztów usług, jak i ich jakość. Zadania powierzone prawnikom zewnętrznym w ramach obsługi prawnej oraz ich zakres zależą zazwyczaj od specyfiki klienta i zatrudnionej kadry odpowiedzialnej za rozwiązywanie problemów prawnych w firmie. Jeśli nie masz osoby zajmującej się aspektami prawnymi w swojej firmie, koniecznie skorzystaj z pomocy prawnej.

 

 

 

Plusy i minusy outsourcingu prawnego — informacja prawna, infolinia, pomoc prawna on-line

Wydatki na fundusz wynagrodzeń pracowników, a płatność za usługi outsourcingowe różnią się w swoich wysokościach diametralnie. Jeśli mówimy o pomocy prawnej, firma będzie musiała zatrudnić co najmniej jednego prawnika z dobrymi kwalifikacjami, którego wynagrodzenie wyniesie niemałą sumę. Ponadto można przypuszczać, że każde przedsiębiorstwo może mieć spory z kontrahentami, organami podatkowymi i nie tylko. Oczywiste jest, że firmowy prawnik nie będzie w stanie rozwiązać wszystkich problemów jednocześnie. Jeśli problemy się nawarstwią prawnik, może nie podołać, nawet z samego fizycznego aspektu, by pojawić się na wszystkich sprawach w wyznaczonym pierwszym terminie. Czasem firmowy prawnik będzie potrzebował asystenta, a to są już kolejne dodatkowe koszty. Do tego należy doliczyć koszta miejsca pracy, narzędzi i potrzebnych materiałów. Jednak bez wykwalifikowanej pomocy prawnej trudno być konkurencyjnym na rynku. Oszczędności firmy na prawnikach mogą w przyszłości mieć smutne konsekwencje dla wyników finansowych działalności gospodarczej. I to nie jest straszenie, taka jest rzeczywistość współczesnego biznesu.

 

Kwalifikacja pracowników etatowych i obecność zewnętrznej firmy — pomocy prawnej o różnych specjalizacjach

Obecność dużej liczby wykwalifikowanych prawników w firmie o różnych specjalizacjach to niezaprzeczalna zaleta outsourcingu prawnego, w porównaniu z minimalną liczbą pracowników o różnych specjalizacjach prawnych w Twojej firmie. Dlatego wykorzystanie doświadczenia konsultantów zewnętrznych i wiedzy prawników specjalizujących się w określonych praktykach lub konkretnych zagadnieniach prawnych do świadczenia usług na rzecz klienta w zakresie obsługi prawnej abonenta jest bezwarunkową przewagą w porównaniu z pracą jednego prawnika wewnętrznego. Takimi specjalizacjami mogą być: prawo umów i zagraniczna działalność gospodarcza, nabywanie aktywów przedsiębiorstwa lub ich ochrona przed nieprzyjaznymi przejęciami, praktyka korporacyjna, obrót papierami wartościowymi, ustawodawstwo walutowe, prawo własności intelektualnej, praktyka podatkowa, spory sądowe itp.

 

Współpraca z infolinią prawną, pomocą prawną i abonament usług prawniczych

Ponadto, jeśli klient, który współpracuje z zewnętrzną pomocą prawną, w toku swojej działalności biznesowej będzie miał jakiekolwiek nurtujące go problemy lub nietypowe zadania, zawsze może zwrócić się szybko o pomoc na infolinię prawną — infolinia prawna 24h. Problemy zostaną rozwiązane z uwzględnieniem doświadczenia i wiedzy całego personelu firmy outsourcingowej, np. poprzez „burzę mózgów” lub konsultację z różnymi prawnikami przez telefon o każdej porze dnia i nocy.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z lexsecure.pl

 Klimatyzacja w mieszkaniu

Firmowy strój roboczy: Inwestycja do potęgi trzeciej

WhitePress Prawa