Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

oprawki damskie
Okulary potrafią całkowicie odmienić wygląd każdej twarzy. Prawidłowo dobrane oprawki damskie w efektowny sposób podkreślą naturalną urodę swojej właścicielki, te mniej trafnie dopasowane staną się natomiast zbędnym dodatkiem, którego będziemy skutecznie unikały. Kluczem do zadowolenia z noszenia okularów jest więc prawidłowe dopasowanie oprawek zarówno do kształtu twarzy i typu urody, jak i osobistych preferencji estetycznych każdej kobiety.

 

 

 

Oprawki damskie a różne kształty kobiecych twarzy

Oprawki damskie występują w wielu kształtach, co pozwala na ich prawidłowe dopasowanie do praktycznie każdej twarzy. Wyróżniamy cztery podstawowe kształty twarzy, które nazewnictwem nawiązują wprost do figur geometrycznych - owalną, okrągłą, kwadratową i trójkątną. Zasada doboru oprawek do kształtu twarzy jest bardzo prosta - oprawki damskie powinny powielać kształt twarzy swojej posiadaczki, gdyż pozwoli to zachować jej regularne proporcje oraz będzie dawało bardziej naturalny efekt.

Jeśli więc nasza twarz jest klasyfikowana jako okrągła, powinnyśmy postawić na oprawki o kształcie zbliżonym do okręgu, subtelnie i miękko zarysowane. Posiadaczki twarzy o bardziej kanciastych kształtach, a więc kwadratowej i trójkątnej, powinny wybierać ostrzej zarysowane oprawki, które zrównoważą proporcje twarzy oraz pozwolą zachować naturalny wygląd. Na najbardziej uprzywilejowanej pozycji są natomiast panie posiadające twarz owalną - im pasują właściwie wszystkie kształty oprawek, które mogą być dobierane wedle osobistych preferencji.

 

oprawki damskie

 

Oprawki damskie a typ urody i styl życia

Oprócz różnych kształtów, oprawki damskie są dostępne w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej. Znajdziemy je zarówno w takich stonowanych i klasycznych kolorach, jak czerń, brąz, srebro i złoto, jak i bardziej wyrazistych odcieniach różu, czerwieni, błękitów i wielu innych. Kluczem do prawidłowego doboru koloru oprawek do własnej urody jest ocena, czy należymy do typu urody ciepłego czy zimnego. Panie wiosny i jesienie powinny koncentrować swoją uwagę na oprawkach w ciepłej kolorystyce - wiosny na jasnych kolorach, a jesienie na ciemnych. Przedstawicielki zimnych typów urody, a więc zimy i lata powinny raczej stawiać na chłodną kolorystykę - zimom będzie lepiej w ciemnych, wyrazistych kolorach, natomiast latom w jaśniejszych, chłodnych i bardziej stonowanych odcieniach.

Poszukując idealnych oprawek damskich warto wziąć pod uwagę także nasz styl życia oraz charakter. Jeśli na co dzień nosimy się raczej na sportowo, jesteśmy młode i chętnie ubieramy się w kolorowe stroje, wybierzmy oprawki damskie w wyrazistej kolorystyce, która w efektowny sposób podkreśli naszą żywiołowość i charakter. Jeśli natomiast nasza praca wymaga eleganckiego ubioru, a w wolnym czasie najchętniej nosimy raczej neutralne, stonowane kolory, wybrane przez nas oprawki również powinny uzupełniać nasz codzienny styl. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zainwestować w zakup kilku par okularów i zakładać je wymiennie - w zależności od aktywności, ubioru czy nawet nastroju.

 

Optymalizacja biznesu – na czym polega?

Lokalizacja produktu

WhitePress Prawa