Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

opakowania
Jeśli prowadzisz własny biznes, wiesz, że liczy się nie tylko sam towar, ale także sposób jego dostarczenia. Dlatego też warto zwrócić uwagę na wybór opakowań tekturowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pakuj ekologicznie

Prowadzenie dużego biznesu wiąże się z wysyłką dużej ilości towarów. Ostatnio, jednym z najistotniejszych elementów jest dbałość o ekologię. Przekłada się ona na wybór materiałów do pakowania. Przede wszystkim warto zrezygnować całkowicie z plastiku. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą opakowania kartonowe. Powinny one być przede wszystkim wytrzymałe. Po pierwsze po to, aby nie zostały uszkodzone w transporcie kurierskim. Po drugie, wybór wysokiej jakości opakowania pozwala często na ponowne jego wykorzystanie przez odbiorcę – a czy może być bardziej ekologiczna opcja? Warto też pomyśleć o wypełnieniu. Popularną opcją jest pianka rozpuszczalna w wodzie – zabezpieczy ona nawet delikatne towary i nie będzie stanowić nierozkładającego się przez całe lata odpadu.

 

Szeroki wybór opakowań

Na rynku dostępny jest szeroki wybór opakowań. Istniejący na rynku od lat producent opakowań, który zaopatrzy naszą firmę w każdy rodzaj pudełek kartonowych to Viki Family. Jednym z najpopularniejszych rodzajów są pudełka kartonowe klapowe. Istnieje możliwość wykonania opakowań w każdym rozmiarze, także z wielokolorowym nadrukiem flexo. Samo rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne, ponieważ zakłada minimalne zużycie tektury, odpowiednio dopasowanej do danego towaru. Co więcej, wykonanie pudełka klapowego nie wymaga robienia wykrojników, co dodatkowo obniża koszty produkcji.

Elegancką opcją, wybieraną przez wiele firm są opakowania tekturowe fasonowe. Najczęściej to właśnie te opakowania nadają się do ponownego wykorzystania, to one też prezentują się najlepiej – otrzymywany towar zapakowany jest niemalże jak upominek, wystarczy zadbać o odpowiednie wypełnienie. W zależności od pakowanego produktu, projektanci w firmie takiej jak Viki Family pomogą dobrać odpowiedni fason. Mogą być to na przykład pudełka kartonowe z dnem automatycznym, pełnym, z zamknięciem z przepinką.

Kolejną ciekawą opcją są pudełka tekturowe typu E-CO BOX. Projektowane są specjalnie dla branży e-commerce. Mają pasek klejowy z wiecznie żywym klejem i zrywającą tasiemkę, co umożliwia zamknięcie bez używania taśm klejących, jest to więc rozwiązanie w duchu ekologii. Jest to też rozwiązanie przyjazne klientom – takie pudełko z łatwością przygotujemy do ewentualnego zwrotu.

e co box 1

Wspomniany producent opakowań tekturowych oferuje również pudełka kaszerowane. W tym przypadku, do tektury przykleja się papier, wcześniej zadrukowany technologią offsetu, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo jakościowo. Warto też zwrócić uwagę na pudełka z nadrukiem flexo. Nadruk fleksograficzny pozwala na opakowaniu wyróżnić na przykład logo czy nazwę marki, umieścić tam dane teleadresowe czy hasło promocyjne. Koszt wykonania takiego druku jest niewielki, dlatego to rozwiązanie sprawdzi się nawet przy krótkich seriach produkcyjnych.

Warto pamiętać, że w przypadku biznesu opartego na wysyłce, opakowanie jest niemal taką samą wizytówką jak sam towar. Dlatego też warto zainwestować w produkt wysokiej jakości, który sprawi, że nasza marka będzie kojarzyć się z dobrym user's experience.

 

Na co zwrócić uwagę podczas kupna mieszkania? Podpowiadamy!

Jak zabezpieczyć dokumenty biurowe?