Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Opakowania foliowe
Folia jest powszechnie używanym materiałem, który ma zastosowanie w wielu branżach. Jedną z nich jest przemysł spożywczy, w którym opakowania foliowe sprawdzają się do przechowywania różnego rodzaju produktów. W jaki jeszcze sposób można je wykorzystać? Jakie są podstawowe rodzaje opakowań i jakie korzyści płyną z poszczególnych rozwiązań? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakie są rodzaje folii spożywczej?

Dobór opakowań do przechowywania żywności jest niezwykle ważny. To właśnie one wpływają na stan, świeżość oraz walory smakowe poszczególnych produktów. Z tego właśnie powodu opakowania foliowe powinny być trwałe i właściwie oznakowane.

Folia spożywcza jest dostępna w kilku wariantach. W gastronomii stosuje się różne jej rodzaje m.in. woreczki strunowe, woreczki do zamrażania czy też woreczki stretch do pakowania kanapek. Jakie jeszcze rodzaje warto wymienić?

 

1. Folia aluminiowa

Niewątpliwie największą popularnością cieszy się folia aluminiowa, która jest powszechnie stosowana w wielu gospodarstwach domowych. Jej matowa strona pochłania ciepło, błyszcząca zaś je zatrzymuje. Dzięki niej możesz izolować od siebie poszczególne produkty w lodówce. Folia aluminiowa jest nieprzezroczysta, ogranicza kontakt ze światłem i wodą, a tak zapakowane jedzenie na dłużej zachowa swoją świeżość i walory smakowe. Sprawdzi się podczas pieczenia, gotowania oraz pakowania produktów do pracy, szkoły lub na wyjazdy.

 

2. Folia polistyrenowa (PCV)

Ten rodzaj folii jest również chętnie wykorzystywany w branży spożywczej. Charakteryzuje się rozciągliwością oraz przezroczystym kolorem. Dzięki niej produkty mają zapewniony dostęp tlenu i pary wodnej, przez co nie dochodzi do nadmiernego parowania. Ten rodzaj folii jest wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także bardzo bezpieczny podczas użytkowania. Sprawdzi się do pakowania pieczywa, ryb, owoców, warzyw czy wyrobów cukierniczych.

 

3. Opakowania z polietylenu (PE)

Do tego rodzaju opakowań zaliczyć można wszelkie torby, worki i woreczki wykonane z folii LDPE i HDPE. Cechuje je wysoka wytrzymałość i elastyczność. Jednym z przykładów tego rodzaju opakowań są worki HDPE do pojemników E2. Stosowane są one głównie w masarniach, piekarniach oraz cukierniach. Doskonale sprawdzają się do zabezpieczania produktów w trakcie ich transportu w pojemnikach. Ten rodzaj opakowań kupisz w wielu sklepach – jest dostępny m.in. w ofercie e-sklepu https://randi.pl/. Wysoka jakość produktu, korzystna cena i dogodne warunki zakupów sprawiają, że warto z niej skorzystać.

 

4. Folia do zgrzewarek

Ten rodzaj folii przeznaczony jest do zamykania opakowań, które wykonane są z tworzyw sztucznych. Jej atutem jest odporność na wysoką temperaturę, a także zatrzymywanie wilgoci, zanieczyszczeń i zapachów. Niestety, jest ona mniej odporna na uszkodzenia w porównaniu do innych opakowań foliowych.

 

Jakie są wymagania względem opakowań foliowych do żywności?

Aby dany produkt mógł być dopuszczony do kontaktu z żywnością, musi spełniać szereg norm i wytycznych, które są regulowane prawnie. Dotyczy to także opakowań foliowych. Wszystkie ich typy muszą więc posiadać właściwe atesty, m.in. PZH oraz certyfikaty dopuszczające do kontaktu z produktami spożywczymi. Obowiązkiem producentów jest także uzyskanie oznakowania CE, który potwierdza zgodność z przepisami prawa Unii Europejskiej. Warto zatem ten rodzaj produktów kupować wyłącznie od znanych i sprawdzonych dostawców.

 

Nowość na rynku budowlanym! Wełna wdmuchiwana – łatwa i natychmiastowa termoizolacja

Jak i gdzie najlepiej założyć spółkę za granicą?

WhitePress Prawa