Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

adobestock 205770807 min scale
Prawo pracy obejmuje na tyle zniuansowane kwestie, że bez odpowiedniego przygotowania rozeznanie się w tej dziedzinie może być bardzo problematyczne. Te trudności wynikają nie tylko z wcześniej wspomnianych zmian. Nawet bycie na bieżąco z aktualnymi nowelizacjami nie gwarantuje jasnych odpowiedzi na pytania, które naturalnie pojawiają się w relacjach nawiązywanych z pracownikami.

  

Jak wyglądają nasze szkolenia z prawa pracy?

Jedną z podstawowych wad szkoleń tego typu jest zbytnie przywiązywanie wagi do teorii i niewystarczające zgłębienie praktycznej strony przepisów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że osoby, które zwracają się po pomoc do specjalistów, pragną nabytą wiedzę wykorzystać w codziennej pracy.

Prawo to nie tylko suche zapisy i żargon, który dla części osób może być niezrozumiały. Żeby móc rzeczywiście przestrzegać przepisów i świetnie znać swoje prawa i obowiązki, do takich kwestii trzeba podejść nieco inaczej. Na naszych szkoleniach w Kancelarii adwokackiej w Warszawie staramy się tak zasygnalizować konkretne zagadnienia, żeby uczestnicy szkolenia mogli dostrzec w nich konkretne, realne sytuacje. To właśnie dlatego przytoczone wyżej case studies zajmują tak ważne miejsce w skonstruowanym przez nas planie nauczania.

Każde szkolenie ma ograniczone ramy czasowe, toteż wyzwaniem zawsze jest optymalne zaplanowanie spotkań. Lata doświadczenia pozwoliły nam wykryć najbardziej palące kwestie, które najczęściej sprawiają problem liderom. Podczas układania programu wzięliśmy pod uwagę nie tylko informacje, zdobywane podczas naszej nieustannej edukacji, ale też pytania i wątpliwości, zgłaszane przez naszych klientów. Takie kompleksowe podejście przyniosło efekt w postaci szkolenia z prawa pracy dopasowanego do potrzeb współczesnych liderów.

 

Dlaczego warto dobrze znać prawo pracy?

Powód jest prosty - aby działać zgodnie z tymi przepisami. Nieznajomość prawa szkodzi, toteż liderzy, którzy nieświadomie łamią przepisy, będą musieli w standardowy sposób odpowiadać za takie błędy. Jednym z najczęściej łamanych przepisów jest nieprzestrzeganie zasad dotyczących zapewnienia pracownikowi wypoczynku, ale istnieje wiele innych, mniej oczywistych zasad, o których pracodawca po prostu musi wiedzieć. Brak znajomości prawa pracy utrudnia też negocjowanie czy porozumienie między stronami w razie konfliktu. Świetna znajomość kodeksu zapobiega takim nieporozumieniom, a w razie kryzysowego incydentu, pozwala wyjść z sytuacji w taki sposób, aby strony nie były poszkodowane.

Oferowane przez nasz szkolenia z prawa pracy realizowane są w nowoczesnych salach, zlokalizowanych w naszej siedzibie w Warszawie. Nasi klienci mogą liczyć na:

  • komfortowe warunki oraz przydatne pomoce naukowe;
  • wykwalifikowaną kadrę;
  • indywidualne podejście do każdego uczestnika szkolenia.

W naszej ofercie znajdą Państwo także szkolenia z:

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o naszej ofercie oraz sprawdzić, w jakich datach może zostać przeprowadzone szkolenie z prawa pracy, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.