Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Obniżone sufity są wszechstronnym rozwiązaniem architektonicznym. Dodają estetyki wnętrzom oraz pozwalają na ukrycie instalacji i optymalizację akustyki. Możesz wybrać odpowiedni materiał konstrukcji w zależności od potrzeb danego projektu.

Obnizone_sufity.jpg

Obniżone sufity - gotowe sufity podwieszane

Sufit podwieszany to popularne rozwiązanie architektoniczne stosowane w różnych typach budynków. Najczęściej są to biura, sklepy, restauracje, hotele, ale również domy mieszkalne.

Obniżone sufity składają się z konstrukcji nośnej, która jest zamocowana do sufitu głównego, a następnie pokryta płytami gipsowo-kartonowymi lub panelami akustycznymi. Konstrukcja nośna może być wykonana z metalu, aluminium, drewna lub innego materiału w zależności od wymagań. Montaż sufitu podwieszanego jest stosunkowo prosty, co więcej pozwala na dostosowanie jego wysokości do indywidualnych potrzeb projektu.

 

Główne zalety podwieszanych sufitów

Jednym z głównych zastosowań podwieszanych sufitów jest ukrycie instalacji elektrycznych, przewodów, rur wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Dodatkowo obniżone sufity pasują do nowoczesnej aranżacji pomieszczeń. Dzięki możliwości wyboru kształtów oraz kolorów paneli, łatwo można dopasować je do stylistyki danej przestrzeni.

W przypadku pomieszczeń, w których istotna jest dobra akustyka, np. biuro lub sala muzyczna, można zastosować dodatkowo panele akustyczne. Pomagają one w absorpcji dźwięku oraz redukcji echa. Jest to szczególnie istotne również w dużych przestrzeniach, takich jak sale konferencyjne czy restauracje.

Rodzaje sufitów podwieszanych

  1. Sufity rastrowe - składają się z metalowych lub drewnianych ramek, które tworzą regularne kratownice. Wewnątrz kratownic umieszcza się płyty gipsowo-kartonowe lub panele akustyczne. Sufity rastrowe są popularne ze względu na swoją prostą oraz modułową konstrukcję.

  2. Sufity listwowe - mają równoległe, cienkie listwy, które są zamocowane do konstrukcji nośnej. Listwy mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno lub metal.

  3. Sufity kasetonowe - składają się z kwadratowych lub prostokątnych kasetonów, które są zamocowane na konstrukcji nośnej. Kasetony mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal, gips lub tworzywa sztuczne.

  4. Sufity z siatki cięto-ciągnionej - siatka cięto-ciągniona jest metalową strukturą, może mieć różne kształty oraz rozmiary.

  5. Sufity z wełny drzewnej CEWOOD - są to sufitowe panele wykonane z naturalnej wełny drzewnej CEWOOD, która jest ekologicznym i trwałym materiałem. Panele mają doskonałe właściwości akustyczne i są estetycznym dodatkiem do wnętrz.

WhitePress Prawa