Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times
O czym pamiętać wynajmując swoje mieszkanie
Faktem, zresztą dobrze zauważalnym, jest to, że coraz częściej inwestujemy w mieszkania na wynajem. To właśnie ten sposób na lokowanie własnego kapitału jest wciąż uważany za najbardziej korzystny oraz bezpieczny. Jest to zresztą dochodowa działalność, ponieważ ceny nieruchomości już od lat nieustannie rosną, przez co coraz więcej osób decyduje się na wynajem. Można to dostrzec przede wszystkim w dużych miastach, takie jak Warszawa czy Kraków, gdzie przeprowadzają się zarówno studenci, jak i młodzi dorośli poszukujący lepszej pracy. Coraz częściej na wynajem swojego dotychczasowego mieszkania decydują się osoby przeprowadzające się, zresztą to właśnie one często korzystają z usług agencji nieruchomości. Jednak chociaż cały proces wynajmowania swojej nieruchomości wydaje się niezwykle łatwy i dochodowy, to nie zawsze tak jest. Warto zatem dowiedzieć się, o czym trzeba pamiętać, podejmując właśnie takie działanie.

 

 

 

Poszukiwanie najemcy czas zacząć!

Czy wiesz, komu chcesz wynająć posiadane przez siebie mieszkanie? Jeżeli odpowiedź na to pytanie jest przecząca, powinieneś rozpocząć właśnie w tym miejscu. Pierwszym krokiem, dzięki któremu szybciej wynajmiemy swoje mieszkanie, jest określenie grupy potencjalnych wynajmujących. Dzięki temu będziemy w stanie odpowiednio ustalić wysokość czynszu, przygotować pomieszczenia, ale również znaleźć najlepsze sposoby na dotarcie do niej. Warto przy tym wziąć pod uwagę przede wszystkim lokalizację, metraż i liczbę pokoi. Przykładowo, jeżeli mieszkanie znajduje się na obrzeżach i ma trzy pokoje, to najprawdopodobniej zdecyduje się na nie młoda rodzina, z kolei kawalerkę w niewielkiej odległości uczelni wynajmie student. Warto również swoją decyzję co do wybrania grupy docelowej skonsultować z pracownikiem agencji nieruchomości, który ma znacznie większe kompetencje w tym zakresie.

 

Stwórz idealne ogłoszenie

Szansa na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia w przypadku wynajmu mieszkania istnieje jedynie w Internecie. To właśnie umieszczane tam ogłoszenie dotyczące nieruchomości jest tym, co może skutecznie przyciągnąć lub całkowicie odrzucić potencjalnego wynajmującego. Jest to powód, dla którego trzeba zaangażować się w jego stworzenie lub powierzyć sprawę specjalistom z agencji nieruchomości Podstawą każdej oferty jest ustawienie ceny, umieszczenie informacji o lokalizacji, metrażu oraz ilości pokojów. Są to bowiem kryteria, po których możliwe jest filtrowanie wszystkich znajdujących się w przeglądarce ogłoszeń. Oprócz tego niezwykle ważną częścią, która przyciąga uwagę zaraz po podstawowych informacjach, są zdjęcia. Powinny być one przede wszystkim wyraźne, zrobione przy dobrym świetle i pokazywać mieszkanie z jak najlepszej strony. Dodatkowo rozbudowany, szczegółowy opis nieruchomości oszczędzi ci co najmniej części zbędnych telefonów ze strony zainteresowanych.

 

Nie zapominaj o kontakcie

Niezwykle częstym błędem popełnianym przez osoby, które chcą wynająć swoje mieszkanie, jest nieodbieranie telefonów i nieodpisywanie na wiadomości. Jest to powód, dla którego zainteresowani bardzo szybko rezygnują z prób kontaktu, a całość znacznie się przedłuża. Dlatego właśnie, jeżeli nie możesz odebrać przychodzącego połączenia, postaraj się napisać krótkiego SMS-a lub oddzwoń jak najszybciej to możliwe. Dobrym nawykiem jest również odpisywanie na wiadomości zaraz po ich otrzymaniu, żeby ich później nie pominąć. Jeżeli z powodu obowiązków zawodowych lub spraw prywatnych nie jesteś w stanie pozostać w stałym kontakcie z potencjalnymi wynajmującymi bądź nie masz czasu na oprowadzanie ich po nieruchomości, skorzystaj z usług agencji nieruchomości. Dzięki temu każdy zainteresowany zostanie poinformowany o wszystkim, co chciałby wiedzieć.

 

Kołdra na zimę - jaką wybrać w Szczecinie?

Rafał Jeleń przedstawia WATCHDEER. Prawdziwe i niezależne dziennikarstwo