Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Co takiego mają w sobie odwieczne, szklane witryny, które chętnie stosujemy jako meble do naszych salonów, ale także innych pomieszczeń? Jeszcze kilkanaście lat temu wyznaczały trendy w wyposażeniu naszych wnętrz. Używaliśmy ich jako elementy dekoracyjne jak i przeznaczone do przechowywania najdroższej zastawy, zestawu kieliszków oraz innych akcesoriów. Dziś decydujemy się na nie głównie ze względu na ich wygląd. Szklane fronty domowych witryn świetnie eksponują każdą zawartość, jaka się znajdzie w ich wnętrzu. Jednym słowem, witryny szklane w salonie to najlepsze rozwiązanie jeśli chcemy zapewnić sobie dodatkowe miejsce do przechowywania i równocześnie wprowadzić do pomieszczenia mebel dekoracyjny.

 

witryna szklan w salonie glowne 1

Odrodzenie szklanych witryn w salonie

Minimalistyczny wystrój, proste meble, kilka oryginalnych dodatków – tak oto wygląda nowoczesna aranżacja pokoju dziennego. Jak więc wkomponować do jej wnętrza witryny? Szklane witryny w salonie były kiedyś chlubą i dumą każdej Pani domu, później odeszły w niepamięć. Jednak po latach nieobecności wróciły do łask, głównie dzięki sieci sklepów IKEA. To ten skandynawski sklep przywrócił im byłą wystawność i ukazał światu w nowoczesnej wersji, pasującej do każdego pomieszczenia.

witryny drewniane

Komody i witryny do salonu służyły kiedyś do przechowywania, nie bacząc na to, zawsze wprowadzały do pomieszczenia wiele klasy. Z reguły wykonane były z bogato zdobionego drewna i piastowały rolę głównego mebla w salonie, jadalni, a także kuchni. Obecne wydanie opiera się przede wszystkim na delikatnych korpusach zaopatrzonych w przeszklone fronty. Wykonanie wewnętrznych półek jest różne. Po pierwsze mogą to być półki wykonane z materiału identycznego co korpusy, albo zupełnie szklane, dodające całej formie, delikatności.

 

Przeszklona witryna do nowoczesnego salonu

W jakim salonie najlepiej sprawdzą się szklane witryny? Odpowiedź jest tylko jedna- w każdym. Ten wielofunkcyjny mebel zupełnie wkomponuje się w aranżacje i estetykę każdego nowomodnego wnętrza. Stosowny dobór materiałów, z jakich została wykonana witryna, dopuści na przystosowanie jego wizerunku do stylu, jaki panuje w pomieszczeniu. Mocne kolory frontów, metalowe dodatki sprawią, że witryna dostosuje się do mebli loftowych użytych w salonie. Z drugiej strony jeśli wybierzemy witrynę z przeszkleniem o delikatnych krawędziach i złotych akcentach, możemy stworzyć salon glamour. Do nowoczesnego salonu w stylu modern, powinniśmy pomyśleć o czymś więcej, a mianowicie o oświetleniu. Przeszklone fronty witryny z oświetleniem wyglądają wręcz świetnie. Stają się ponadprogramowym źródłem światła w salonie, które w dodatku pięknie akcentują jej zawartość.

witryna biala w polysku

 

Co wstawić do szklanej witryny?

Stosowna prezentacja witryny zależy głównie od tego, co będziemy w niej magazynować. To, co znajduje się na ich półkach, zależy rzecz jasna od ich przeznaczenia oraz rodzaju pomieszczenia, w jakim się znajdują. Na przykład co innego będziemy trzymać w szklanej witrynie stojącej w eleganckim salonie, a co innego w aneksie kuchennym, czy też w jadalni.

witryny podswietlane

Tutaj w pierwszej kolejności będziemy składować kolekcje kieliszków, serwisów do kawy, lub zastawy obiadowej. Pamiętaj jednak, aby wszystkie przedmioty w jej wnętrzu były starannie poukładane. Jest to bardzo znaczące, ponieważ chaos we wnętrzu może wyglądać nieestetycznie. Witryna szklana w salonie może wypełniać funkcje biblioteczki obłożonej książkami oraz nadzwyczajnie eksponować dekoracje do domu. W bardziej uszlachetnionym salonie wypatrzymy tam również kolekcję trunków wraz ze ślicznymi kieliszkami i literatkami. Wnętrze witryny powie nam wiele o jej właścicielu.

 

Najpopularniejsze style przeszklonej witryny

Wszystkie witryny do salonu wydają się nam na pierwszy rzut oka, podobne do siebie. Mimo to warto zauważyć, że każdy z modeli różni się od siebie i posiada wyjątkowe, osobliwe szczegóły, definiujące konkretną witrynę do wyznaczonego stylu wnętrzarskiego. I tak na przykład najpopularniejsze witryny ostatnich sezonów, wykonane są z drewna lub materiałów je przypominających, z czarnymi elementami.

nowoczesna witryna

Może to być fragment korpusu wykonany w innym kolorze lub szkielet przeszklenia. Znaczący jest także rodzaj uchwytów, który zaznacza kierunek witryny we wnętrzach. Taki rodzaj wykończenia określa również, w jakim stylu odnajdzie się witryna, przeważnie jest to aranżacja loftowa lub vintage. Chcąc wyposażyć salon w stylu skandynawskim, wybierz witrynę inspirowaną minimalistycznym designem, w jasnej kolorystyce. Proste kontury korpusu, funkcjonalne wnętrze i naturalne materiały – to najbardziej ubóstwiane cechy witryny skandynawskiej. Współczesne witryny do salonu modern to z kolei piękne witryny białe stworzone w wysokim połysku lub w macie. Koniecznym wyposażeniem jest także uzupełniające oświetlenie w przeszklonych półkach, będące nie tylko wieczorną dekoracją, ale także pełniące wygodną funkcję. Szczególnie wieczorem lub w nocy kiedy chcemy coś z niej wyciągnąć, a uważamy, aby nie obudzić połowy współlokatorów. W zależności od i efektu, jaki chcesz osiągnąć, możesz wybrać diody LED o różnym zabarwieniu – białym lub kolorowym.

 

Witryna w zestawie mebli, czy jako samotny mebel

Kupując witrynę do salonu, mamy sposobność aranżacji wnętrza za pomocą gotowych zestawów mebli do salonu, lub jako dodatek do meblościanki czy pojedynczych elementów wyposażenia. Kupując indywidualne meble jako gotowy zestaw, mamy ułatwioną sytuację i pomyślnie dostosowujemy image witryny do reszty mebli.

wnetrze witryny

Najważniejsze są dla nas ich wymiary i odpowiednie zorganizowanie ich w pomieszczeniu. W sytuacji pojedynczych mebli spróbuj zrobić tak, aby witryna była wyróżniającym się elementem umeblowania salonu. Pamiętaj, że witryny szklane mają zdobić wnętrze, więc staraj się nie urządzać w nich składziku na niepotrzebne i rzadko stosowane drobiazgi.

 

Po więcej inspiracji meblowych zapraszamy na stronę mirat.eu

WhitePress Prawa