Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

robienie
Dzierganie na drutach zyskuje coraz większą popularność. Wykonane tą techniką elementy odzieży czy dekoracji, są w pełni oryginalne i wyjątkowe. Tym samym robienie na drutach nie należy do drogiego i skomplikowanego hobby. Świetnie odpręża, uspokaja i stanowi idealną formę wypełnienia wolnego czasu podczas długich, jesiennych wieczorów. Od czego zacząć robienie na drutach i jakie narzędzia wybrać? W dzisiejszym artykule dokładnie to opiszemy.

 

 

 

Robienie na drutach – pasja czy zawód?

Dzierganie przy pomocy drutów czy szydełek jest z nami od wielu lat. Techniki te znane są często naszym babciom, które przekazują tajemną wiedzę kolejnym pokoleniom. Niemniej jednak w dobie internetu i licznych poradników wideo, nauka dziergania przed każdym stoi otworem – wystarczą tylko chęci, nieco cierpliwości no i rzecz jasna – podstawowe narzędzia, takie jak druty i włóczki. Przy odrobinie szczęścia może okazać się, że mamy dobrą rękę do tego typu robótek, a nasze gotowe projekty możemy sprzedawać. Wtedy dzierganie okazuje się, że dzierganie stało się naszym pomysłem na biznes.

 

Czym dziergać na drutach?

Jak sama nazwa wskazuje, robienie na drutach wymaga od nas nie tylko wiedzy i zręczności, ale również podstawowych narzędzi. Do nich zaliczają się chociażby druty dziewiarskie. Tutaj wbrew pozorom wybór jest całkiem spory, głównie z uwagi na materiał, z którego wykonane są druty oraz ich rozmiar. Co ciekawe nie jest to bez znaczenia i decydując się na naukę robienia na drutach, nie powinniśmy liczyć na przypadkowy dobór sprzętu. Inaczej robi się na drutach metalowych, a inaczej na drutach wykonanych z bambusa czy drewna. To samo dotyczy rozmiaru drutów. Większe pozwalają na wykonywanie nieco grubszych oczek, ale za to praca przebiega szybciej. Mniejsze z kolei wymagają od nas więcej cierpliwości i skrupulatności. Na start zalecany jest wybór drutów metalowych o rozmiarze ok.12 mm.

Oczywiście nie wolno zapominać o dobraniu odpowiedniej włóczki. W końcu z czegoś musimy wydziergać nasz projekt. Tutaj do dyspozycji mamy całą gamę materiałów. Na rynku znajdziemy m.in. włóczki wełniane, bawełniane, bambusowe, a nawet z mikrofibry czy włóczki kaszmirowe. W dodatku łatwo odnajdziemy niemal każdy odcień kolorystyczny. Czy warto zainteresować się robieniem na drutach? Jeżeli mamy do dyspozycji nieco wolnego czasu i cierpliwości, to dzierganie na drutach może okazać się idealnym hobby i sposobem na spędzanie długich wieczorów.

 

Geodezja górnicza - Geodezja Opole

Wózki widłowe - kupić czy wynająć - plusy i minusy

WhitePress Prawa