Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

naprawa pomp
Elementami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania układu hydraulicznego są pompy hydrauliczne oraz silniki hydrauliczne. Czasem jednak elementy owe wymagają regeneracji bądź naprawy. Czym są pompy i silniki hydrauliczne, w jaki sposób działają i gdzie udać się, aby je zregenerować lub naprawić? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule!

 

 

 

Pompy i silniki hydrauliczne: mechanizm działania

Układ hydrauliczny składa się między innymi z pompy i silnika hydraulicznego. Zadaniem pompy jest zmiana energii kinetycznej (obrotowej) na przepływ (ciśnienie) w układzie hydraulicznym, natomiast silnik odpowiada za przejmowanie przepływu (ciśnienia) w układzie hydraulicznym, by na nowo przekształcić go w energię kinetyczną i napędzać części ruchome narzędzia lub maszyny.

Pompy różnią się między sobą kształtem i rozmiarem w zależności od przeznaczenia, ale każda z nich używana jest do tłoczenia płynu hydraulicznego przez układ hydrauliczny. Ciśnienie wytworzone w ten sposób będzie napędzać silniki hydrauliczne, zapewniając sprawne działanie narzędzia/maszyny.

Wyróżnia się następujące rodzaje pomp hydraulicznych:

  • zębate;
  • wielotłoczkowe osiowe i promieniowe;
  • łopatkowe;
  • śrubowe.

Bez pomp hydraulicznych niemożliwe byłoby zmienianie energii mechanicznej generowanej przez element roboczy na energię hydrostatyczną. Ciśnienie w układzie powstaje w wyniku generowanego strumienia i przeciwstawiających mu się oporów w odbiorniku energii hydrostatycznej. Pompy zasila się olejem roboczym (równomierny strumień, wysokie ciśnienie robocze).

 

Naprawa i regeneracja pomp i silników hydraulicznych

Regeneracja polega na czyszczeniu (mycie gorące i ręczne), wymianie uszkodzonych i zużytych części, poborze próbki płynów w celu określenia poziomu zanieczyszczeń, a także na sprawdzeniu korków, filtrów, sita, węży oraz rur i połączeń systemu, by upewnić się, że nie ma wycieków i pęknięć. Po regeneracji pompy testuje się pod względem obciążenia i ustawia zgodnie z zaleceniami producenta.

Naprawa polega na przebudowaniu zniszczonego elementu zgodnie ze specyfikacjami OEM i późniejszym sprawdzeniu poziomu płynów i ich uzupełnieniem (w razie konieczności).

 

Gdzie regenerować, gdzie naprawiać?

Na rynku istnieje wiele przedsiębiorstw oferujących możliwość regeneracji i naprawy silników i pomp hydraulicznych, jednak to hydromotor.pl prezentuje jedną z najbardziej atrakcyjnych ofert. Przedsiębiorstwo ma dwudziestoletnie doświadczenie w naprawianiu i regenerowaniu pomp i silników, a do każdego klienta podchodzi indywidualnie. Na stronie przedsiębiorstwa znajduje się wykaz marek regenerowanych pomp i silników.

Firma sprzedaje również części zamienne i oferuje szybki czas regeneracji, a także gwarancję na zregenerowany sprzęt. Warto!

 

Jakie ogrodzenie wybrać do nowego domu?

Serwis telefonu – jak się do tego zabrać?

WhitePress Prawa