Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

system CRM
Korzystanie z narzędzi wspierających proces Customer Relationship Management to gwarancja efektywnej realizacji zaplanowanych celów każdego przedsiębiorstwa, a co się z tym bezpośrednio wiąże - zwiększenia przychodów firmy. Wdrożenie oprogramowania CRM nie jest jednak proste. Wymaga bowiem maksymalnego dopasowania narzędzia do potrzeb firmy. Jak wybrać najlepszy program CRM? Podpowiadamy.

 

 

 

Oprogramowanie CRM (np. ESTI CRM system crm dla biur nieruchomości) to przydatne narzędzie, którego nadrzędnym celem jest usprawnienie procesu obsługi klienta - nierzadko skomplikowanego i długotrwałego. Dobrze dobrany program powinien w 100% odpowiadać na potrzeby przedsiębiorstwa, dzięki czemu możliwe będzie wykorzystanie wszystkich jego funkcjonalności. Czym kierować się przy wyborze narzędzia? 

 

Audyt przedsiębiorstwa - konieczność 

Pierwszym krokiem, niezbędnym do realizacji jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań najlepszego programu CRM, jest przeprowadzenie audytu przedsiębiorstwa i sporządzenie listy funkcjonalności, wymaganych od oprogramowania. Narzędzie wspierające proces Customer Relationship Management powinno odpowiadać na wszystkie potrzeby firmy, a te mogą być różne w zależności od branży, grupy odbiorczej, ilości zatrudnionych specjalistów, zakresu obowiązków pracowników. Program CRM należy dostosować do potrzeb firmy, nie odwrotnie. To bardzo ważne, aby odpowiednio wcześniej opracować listę wymaganych funkcji. Skróci się wówczas czas poszukiwań kompatybilnego systemu i co najważniejsze, zyska gwarancję jego skuteczności. 

 

Pełna współpraca z narzędziami i aplikacjami 

Najlepszy program CRM to narzędzie, które można w prosty i szybki sposób zintegrować z narzędziami i aplikacjami, wykorzystywanymi w codziennej pracy. Systemy komunikacyjne, logistyczne, mailingowe, księgowe, transakcyjne - dla efektywnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa niezbędne jest korzystanie z większości z nich lub nawet wszystkich. Każda aplikacja zbiera kluczowe dla firmy informacje i dane, które wykorzystywane są do oceny bieżących działań czy opracowania strategii organizacji. Są one gromadzone i archiwizowane w osobnych miejscach, co dodatkowo utrudnia codzienną pracę. Najlepsze systemy CRM zapewniają możliwość centralizacji danych - wszystkie przechowywane są w jednym i odpowiednio zabezpieczonym miejscu, do którego mają dostęp uprawnione osoby. 

Przy wyborze narzędzia CRM należy zwrócić uwagę na aplikacje i programy, z jakimi będzie można zintegrować system. 

 

Cena - czy na pewno jest ważna? 

Jednym z ważniejszych kryteriów przy wyborze narzędzi - prócz funkcjonalności - jest cena. Czy aby na pewno odgrywa istotną rolę w przypadku oprogramowania CRM? Koszt zakupu programu nie jest co prawda kluczowym kryterium, jednak co istotne i warte podkreślenia, wpływa na jego funkcjonalność. Wybierając najlepszy system CRM warto zwrócić uwagę na fakt, że na rynku dostępne są dwa modele płatności, oba cieszące się sporym zainteresowaniem. Pierwszy z nich to system abonamentowy, który polega na regularnej płatności za wykorzystanie narzędzia, zazwyczaj comiesięcznej. Drugi to płatność całościowa, która wymaga już na starcie opłaty pełnej sumy. W zależności od dysponowanego budżetu i potrzeb przedsiębiorstwa, warto wybrać narzędzie CRM idealnie odpowiadające potrzebom organizacji. 

 

Czy inteligentne domy będą myślały za nas?

Jak odnosić sukcesy w nauce i biznesie – poznaj metody ułatwiające przyswajanie wiedzy

WhitePress Prawa