Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Na co zwrócić uwagę podczas planowania biznesowego pobytu lub wydarzenia na Śląsku? Co należy wziąć pod uwagę? Podpowiadamy!

 

 

 

 

 

 

Aglomeracja Śląska to istotny ośrodek biznesowy w naszym kraju, co do tego nie ma wątpliwości. Ilość przedsiębiorstw w okolicy i liczne targi odbywające się na tym terenie przyciągają gości nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Na Śląsku organizowanych jest coraz więcej międzynarodowych eventów o zasięgu ogólnoświatowym. Wszystko to sprawia, że zapotrzebowanie na komfortowe obiekty wychodzące naprzeciw oczekiwaniom gości biznesowych. 

 

 

Dogodna lokalizacja 

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na wybór odpowiedniego miejsca jest lokalizacja. W przypadku Śląska najlepszym wyborem są hotele w Katowicach. Miasto to jest siedzibą Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, doskonale skomunikowane z innymi, mniejszymi miastami Górnego Śląska, lotniskiem oraz w pobliżu autostrady A4. Znajduje się w nim również Spodek, który jest miejscem wielu eventów różnego rodzaju, co czyni go ważnym punktem na mapie Górnego Śląska.

 

 

Komfortowe sale

W przypadku Katowic mamy do wyboru hotele przystosowane do różnych potrzeb gości biznesowych, w tym obiekty posiadające komfortowe sale konferencyjne wyposażone w potrzebny sprzęt multimedialny. Hotele w Katowicach różnią się jednak pod względem wielkości wspomnianych sal konferencyjnych, ich ilości, możliwości rozstawu krzeseł i stołów oraz pod względem liczby osób, które mogą pomieścić. Organizacja spotkania firmowego, narady z inwestorami, prelekcji czy szkolenia nie jest problemem. Umiejscowienie tego typu pomieszczeń w budynku hotelu jest niezwykle wygodne i pozwala gościom biznesowym na szybkie dostanie się do pokoju hotelowego. 

Udane spotkanie biznesowe

Aby zadbać o maksymalny komfort firmowego wyjazdu, szkolenia czy spotkania biznesowego dobrze jest postawić na miejsce, które zapewni poza salą szkoleniową lub bankietową i wygodnym noclegiem również możliwość zamówienia cateringu czy organizacji przerwy kawowej. Podczas kilkugodzinnego spotkania jest to bardzo istotne. Niektóre obiekty posiadają także restauracje - Katowice posiadają hotele z doskonałymi restauracjami wartymi uwagi, które oferują specjalne menu w atrakcyjnych cenach lub zapewniają catering. 


---

Artykuł powstał dzięki: Hotel Silesian w Katowicach