Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

img 20191227 134717
Poszukiwania odpowiedniego pokrycia ścian do firmy często kończą się na białej farbie. Wydaje się ona rozwiązaniem uniwersalnym i klasycznym, ale jest także nieco nudna. Oczywiście białe tło stwarza wiele możliwości aranżacyjnych, ale w wielu biurach nie są one wykorzystywane. Dlatego warto już na etapie wykańczania pomyśleć o tym, jak w ciekawy sposób przystroić ściany, a jednocześnie – stworzyć optymalną atmosferę do pracy dla zespołu. W tym celu idealnie sprawdzają się fototapety.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowoczesne fototapety do biura 

Choć fototapety mogą kojarzyć się z minioną epoką, na ścianach firm sprawdzają się wyjątkowo dobrze. Jest tak przede wszystkim dlatego, że dzisiejsza fototapeta znacząco różni się od tej, którą znamy z przeszłości. Obecnie mamy do dyspozycji o wiele więcej opcji, jeśli chodzi o wzory. Na tapetę można nadrukować niemal wszystko, co stwarza wiele możliwości personalizacji. Kolejną kwestią jest jakość materiałów, z których produkowane są fototapety. Mamy do dyspozycji wiele materiałów o różnorodnych właściwościach, co sprawia, że tapeta taka sprawdzi się niemal wszędzie. 

Do biur polecane są szczególnie fototapety winylowe. To materiał dość gruby i jednocześnie wytrzymały na uszkodzenia. Wytrzyma więc bez problemu przypadkowe uderzenia czy zadrapania, o które w przestrzeni biurowej nietrudno. Dodatkowo winyl jest także odporny na wilgoć i można go zmywać. 

W firmach sprawdzają się również fototapety flizelinowe. One także, podobnie jak winyl, są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, dlatego nie będą im straszne przypadkowe uderzenia. Co więcej, za pomocą tapety flizelinowej da się w prosty sposób zamaskować mankamenty ścian. Tapeta zakryje nierówności muru, ubytki czy zarysowania.

 

Wzory fototapet idealne do przestrzeni biurowej

Wybierając grafikę do umieszczenia w przestrzeni biurowej, trzeba mieć na uwadze nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność. Za pomocą odpowiednio dobranych kolorów i wzorów możemy bowiem wpływać na nastroje osób przebywających w pomieszczeniu. Warto też pamiętać, że zbyt wiele elementów przykuwających wzrok będzie niepotrzebnie rozpraszać pracowników. Nie oznacza to jednak, że należy skupić się tylko na neutralnych, spokojnych grafikach. Wszystko zależy bowiem od miejsca, w którym będzie umieszczać fototapetę, a także od charakteru organizacji. Wybrany wzór powinien bowiem do niego pasować. 

 

Fototapety polecane do sali konferencyjnej 

Sala konferencyjna jest miejscem organizacji spotkań, pracy zespołowej, nauki, burzy mózgów… Słowem, to właśnie tu pracownicy zajmują się zadaniami wymagającymi skupienia. Dlatego nie sprawdzą się tu intensywne kolory i wzory przykuwające uwagę, ponieważ będą odciągać od pracy i nie pomogą w koncentracji. Lepiej postawić na grafiki w odcieniach pasteli, żółci, zieleni, oczywiście w łagodnych wersjach. W sali konferencyjnej warto także umieścić spokojny pejzaż.

 

Fototapety do poczekalni/recepcji 

Przestrzeń wejściowa to miejsce, w którym kreują się pierwsze wrażenia o firmie. To właśnie tutaj osoba odwiedzająca biuro wysnuje swoje pierwsze wnioski na temat organizacji. Dlatego warto zadbać o to, aby fototapeta umieszczona w tym miejscu wywoływała emocje kojarzące się z firmą. Mogą być to strzeliste wieżowce, może być to oryginalna, kolorowa grafika. 

 

Fototapety do pokojów pracowników/open space 

W miejscu pracy, podobnie jak w salach konferencyjnych, potrzebne jest skupienie. Dlatego tu również nie sprawdzą się krzykliwe wzory. Tak naprawdę wzory, jakie pojawią się na ścianach w tej przestrzeni, są zależne od charakteru pracy, jaką wykonuje zespół. Na przykład w agencji kreatywnej można sobie pozwolić na bardziej intensywne kolory i grafiki pobudzające wyobraźnię. Natomiast tam, gdzie codzienna praca to przede wszystkim koncentracja, lepiej sprawdzą się stonowane barwy. Tutaj wzór nie powinien angażować wzroku, a sprzyjać skupieniu.