Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

szkolenie 4785
Lean Manufacturing to termin, który coraz częściej pojawia się w dyskursie dotyczących zarządzania zasobami. Jeśli proces jest prawidłowo przeprowadzany, pozwala zwiększyć efektywność działania firmy.

 

 

 

 

 

 

Na czym dokładnie polega Lean Manufacturing w produkcji i co oznacza w praktyce?

W każdym zakładzie wielkość produkcji zależy od szeregu czynników. Osoby decyzyjne starają się tak określić ich wartość i kombinację, żeby w określonym czasie można było zrealizować jak najwyższą wielkość produkcji jak najmniejszym kosztem, przy zachowaniu określonych parametrów dotyczących jakości. To oczywiście duże uproszczenie, ale można stwierdzić, że właśnie takimi zasadami stara się kierować każda firma, której zależy na efektywności. Lean Manufacturing to ułatwia. W praktyce odnosi się on do przemyślanych praktyk, które mają zlikwidować źródła różnego rodzaju marnotrawstwa. Tych w zakładach nie brakuje.

Jednym z wyzwań jest np. wydajność maszyn. Zgodnie z szacunkami nawet w pełni sprawne i w teorii wysoko efektywne wyposażenie jest wykorzystywane przez zakłady w 35-60 procentach. Dlaczego te wartości są tak niskie? Wszystko jest kwestią nieodpowiedniej organizacji.

Szkolenia Lean Manufacturing - czy mają rzeczywisty wpływ na działanie twojego przedsiębiorstwa?

Wielu przedsiębiorców docenia wagę szkoleń biznesowych. Z ich pomocą często można dostrzec problemy, których wcześniej nie dało się skutecznie rozpoznać, a to przecież pierwszy krok do wprowadzenia usprawnień. Na dobrym szkoleniu z Lean Manufacturing poruszane są kwestie dotyczące rozpoznawania przyczyn wcześniej wspomnianego marnotrawstwa. Niektórzy przedsiębiorcy mogą zastanawiać się, czy takie zajęcia są niezbędne, żeby owe przyczyny dobrze je rozpoznać. Wielu decydentów nie ma odpowiednich narzędzi ani wystarczająco "obiektywnej" perspektywy; w efekcie samodzielne wprowadzenie usprawnień czasem jest bardzo utrudnione.

 

Czego można dowiedzieć się ze szkolenia Lean Manufacturing?

Podczas zajęć organizowanych przez fachową firmę w kompleksowy sposób podchodzi się do kwestii zwiększenia efektywności produkcji. Taka ekspercka wiedza nie powinna być jednak zbiorem teoretycznych wskazówek. O jakości szkolenia biznesowego zawsze świadczy to, czy nową wiedzę możemy wykorzystać w praktyce. Szkolenia Lean Manufacturing powinny wyposażyć nas w narzędzia i informacje, pozwalające m.in.:

  • skrócić proces zamiany surowca w gotowy wyrób

Proces produkcyjny to wiele małych kroków. Czasem wystarczy kilka usprawnień, dzięki którym da się oszczędzić czas. Dzięki rzetelnej wiedzy dotyczącej Lean Manufacturing można wyeliminować/zmienić czynności o niskiej efektywności.

  • zmniejszyć liczbę popełnianych błędów

Planowanie procesu produkcyjnego uwzględnia również ryzyko popełnianych błędów. Warto pracować nad tym, żeby było ono jak najniższe.

Szkolenia Lean Manufacturing nie są kierowane jedynie do firm, które zauważają problem z efektywnością procesu produkcyjnego. Zawsze jest miejsce na usprawnienia, dlatego takie rozwiązanie może zainteresować właściwie każde przedsiębiorstwo, któremu zależy na zwiększeniu swojej przewagi konkurencyjnej.

Więcej przeczytaj na stronie firmy szkoleniowej https://openhorizon.com.pl/