Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Montaz klimatyzacji
Na co możemy liczyć w ramach fachowego montażu? Przy zakupie klimatyzacji warto pamiętać, że o jej skuteczności w duże mierze zadecyduje prawidłowo przeprowadzony montaż. Najkorzystniejszą finansowo opcją będzie zakup urządzenia już z montażem.

 

 

 

 

 

 

 

Warto również pamiętać, że odpowiednio wybrany serwis klimatyzacji prawidłowy montaż naszego urządzenia potwierdzi gwarancją jakości.

W skład fachowego montażu wchodzi wiele dodatkowych czynności w tym: podłączenie instalacji elektrycznej, wytworzenie próżni, montaż grawitacyjnego odprowadzania skroplin, czy sprawdzenie poprawności działania i szczelności instalacji chłodniczej. Do montażu klimatyzacji potrzebne są również specjalistyczne narzędzia, a montaż klimatyzacji powinien być wykonywany przez osobę, która posiada potwierdzenie kwalifikacji uprawniających ją do wykonywania instalacji chłodniczych.

 

Koszt montażu klimatyzatora

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele klimatyzatorów domowych, a ich różnica w cenie wynika ze wbudowanych parametrów. Warto jednak wiedzieć, że im mniejszy koszt zakupu samego urządzenia, tym droższa będzie jego eksploatacja oraz utrzymanie. Dlatego paradoksalnie im wyższy wydatek początkowy, tym szybciej zwróci się zakup klimatyzatora, ponieważ w ostatecznym rozrachunku urządzenie będzie bardziej ekonomiczne i wydajne.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej montażu klimatyzacji warto zwrócić się o bezpłatną wycenę takiej usługi. Problematyczne natomiast może się okazać znalezienie fachowca od urządzeń chłodniczych, w przypadku najtańszych klimatyzatorów, ponieważ niewielu fachowców podejmie się zlecenia, ze względu na duże ryzyko i słabą jakość klimatyzacji.

 

Montaż klimatyzatora, a obniżona stawka podatku VAT

Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie zakup klimatyzatora wraz z usługą montażu od tego samego sprzedawcy. Aktualnie dzięki obniżonej stawce podatku VAT 8 % na tego rodzaju transakcje klient zyskuje podwójnie, oszczędza, a jednocześnie zyskuje pewność, że praca zostanie wykonana przez profesjonalistów. W przypadku oddzielnego zakupu klimatyzatora i montażu koszty znacznie wzrosną.

 

Ile to kosztuje?

W ramach usługi montażu klimatyzatora klient nie ponosi już dodatkowych kosztów związanych z zakupem potrzebnych do instalacji materiałów, czy specjalistycznych narzędzi. Do ceny klimatyzatora należy doliczyć od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Te wahania kosztów wynikają głównie z regionalizacji oraz wielkości miasta. Koszty montażu wzrosną również przy konieczności użycia dodatkowych specjalistycznych sprzętów jak podnośnik, czy rusztowania. Do dodatkowych kosztów należą także te związane z regularnym serwisowaniem naszego klimatyzatora, które przyczyni się do sprawnego funkcjonowania naszego sprzętu. Cena serwisu klimatyzacji waha się od 200 do 300 złotych, łącznie z kosztem nabicia klimatyzacji, a serwis powinien być wykonywany przynajmniej raz w roku.

Weekendowe inwestowanie w kryptowaluty – to możliwe nie tylko na giełdzie!

Najlepsza klimatyzacja w Krakowie. Sprawdź, gdzie dostaniesz najlepszą jakość w niskiej cenie

WhitePress Prawa