Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Moldex3d
Moldex3 jest konkurencyjnym oprogramowaniem do takich produktów jak Autodesk Moldflow, Cadmould czy Solidworks Plastics. Program ten służy do przeprowadzenia symulacji wtrysku tworzyw sztucznych. Posiada bardzo zaawansowane rozwiązania dzięki czemu w znacznym stopniu przewyższa powyżej wymienione programy. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie siatki 3D tzw. Typ Boundary Layer Mesh czy eDesign, możemy z dużą dokładnością przewidzieć, pewne zjawiska które zachodzą w formie wtryskowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak działa program Moldex3D przeczytaj nasz artykuł do końca.  Siatka typu 3D, pozwala przewidywać zjawiska z bardzo duża dokładnością, które maja miejsce w samej formie wtryskowej. Te zjawiska to m.in rozkład temperatury, prędkość, ciśnienie wtrysku, naprężenia ścinające oraz wiele innych parametrów. Te wszystkie zjawiska możemy przewidzieć tylko dzięki elementom 3D siatki MESH.  Przeprowadzenie takiej analizy wymaga modeli bryłowych, w których możemy przewiedzieć co dzieje się w środku wypraski tzw. Przekroju a nie tylko na powierzchni jak to jest w przypadku programów konkurencyjnych.

Firma Pawform jest jedynym przedstawicielem na Polskę w sprzedaży oprogramowania Moldex3D. Firma Pawform posiada bardzo duże doświadczenie od strony użytkowania, sama prowadzi projekty korzystając z Moldex3D. Moldex3D możemy wykorzystać  przy konstrukcji detali z tworzyw sztucznych, budowie form wtryskowych. Najbardziej zainteresowane tym oprogramowaniem są firmy z branży motoryzacyjnej, elektrotechnicznej  czy wyrobów przemysłowych. Klienci którzy kupi oprogramowanie Moldex3D zaczynają wdrażać je w sowich projektach, i uzyskują dzięki temu bardzo dobre wyniki przy końcowym efekcie wtryskiwania detali z tworzyw sztucznych. Wiele osób wybiera jednak konkurencyjny program Autodeskmoldflow, który niestety sprzedawany jest jako subskrypcja co w efekcie końcowym wychodzi drożej, a licencje nie jest wieczysta.

Moldex3d jest bardzo elastyczny i posiada wiele możliwości finansowania oprogramowania, niezależenie w jakiej formie program zostanie zakupiony, zawsze taki zakup[ prowadzi do przeniesienia stałych praw do licencji na kupującego.

Firma Pawform oferuje także szkolenia z oprogramowania Moldex3D, pokazuje jak w praktyczny sposób wykorzystywać oprogramowanie. W swojej ofercie posiada wa szkolenia, szkolenie wprowadzające dla użytkowników oprogramowania oraz szkolenie dla osób, które prowadzą projekty, wdrożenia nowych wyrobów, form wtryskowych czy projektują  detale z tworzyw sztucznych.

Jeśli jesteś użytkownikiem, który chciałby bardziej poszerzyć swoja wiedzę na temat symulacji wtrysku w programie Moldex3d masz możliwość zakupu specjalne dekowanej do tego książki.  Ksiązak Molding Simulation Theory and Pracite to praktyczny przeowdnik, który wprowadzi się do świata symulacji formowania tworzyw sztucznych, jest dedykowany zarówno dla praktyków jak i studentów. Podręcznik ten pomoże zrozumieć procesy projektowania i formowania wyrobów z tworzyw sztucznych, które są niezbędne do wydajnej produkcji.

Zapraszamy do współpracy ! 

Szkolenia Moldex3D

Szkolenia Moldflow

Moldex3d - wsparcie techniczne

Symulacja wtrysku

 

Udostepnienie danych użytkownika strony internetowej a RODO

Latanie dronem w 2021 roku!

WhitePress Prawa