Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Zakładanie własnego biznesu nie jest łatwą sprawą. Same formalności urzędowe zostały już w znaczny sposób uproszczone, jednak w biznesie przede wszystkim chodzi o to, żeby na siebie zarabiał. A często przez brak doświadczenia w danej branży jesteśmy z góry skazani na porażkę. Lepiej na początek skorzystać z tzw. "know how" specjalistów z danej branży.

  

 

Początki w biznesie

Bardzo często wydaje nam się, że nie mając szefa nad głową wreszcie odpoczniemy i przestaniemy się stresować. Nic bardziej mylnego, posiadając własny biznes dopiero poczujemy, co to prawdziwy stres, gdy nie tylko firma nie będzie przynosiła dochodu ale nawet nie będziemy mieli z czego opłacić ZUS. Własny biznes bez odpowiednich znajomości i przetartych ścieżek może stać się drogą przez mękę.

Dużo łatwiej jest wystartować z odpowiednią wiedzą, bazą klientów czy marką budzącą zaufanie klientów. I tu z pomocą przychodzi franczyza. Jest to określony sposób współpracy, w którym to zakładając własny biznes pracujemy pod znaną marką.  Dostajemy narzędzia do pracy i określony rynek, co zdecydowanie ułatwia nam start.

 

Zaufanie do marki

Rozpoczynając własny biznes musimy włożyć dużo sił i pracy, by zbudować własną markę, by klienci nam zaufali i chętnie do nas wracali. Często taki proces może trwać nawet latami. Franczyza daje nam takie zaufanie na start. To nie my budujemy od początku markę, ona ma już swoją pozycję na rynku i grono zadowolonych klientów.

Oczywiście to od nas zależy, czy wykorzystamy ten dobry start. Jeśli nie będziemy dbać o wysoką jakość usług to klienci i tak od nas odejdą. Ale jeśli tylko włożymy trochę wysiłku to będzie nam się  dużo łatwiej pracowało. Marka cały czas będzie prowadzić działania marketingowe, które bezpośrednio będą wpływać na nasz biznes. Całościowa strategia należy do kogoś innego, my musimy tylko rzetelnie zająć się swoją pracą.

 

Jak wygląda współpraca?

Firmy, które pracują na zasadzie franczyzy, co jakiś czas poszukują kandydatów do prowadzenia punktu na danym obszarze. Wystarczy się zgłosić i czekać na odzew. Dla marki również jest istotne, czy wpisujemy się w ideę firmy i czy zwyczajnie mamy predyspozycje do prowadzenia biznesu. Kiedy uda nam się nawiązać współpracę rozpoczyna się szkolenie wprowadzające w tajniki produktów czy usług.

Wiele firm franczyzowych wymaga wniesienia wkładu własnego. Najczęściej ten wkład przeznaczany jest na wynajęcie lokalu i jego remont- placówka musi być zgodna ze standardami firmy. Często dokładnie wyznaczone są miejsca i metraże lokali. Takie warunki zawsze poznajemy na samym początku, najczęściej zawarte są w samych ofertach.

Po odbyciu szkoleń także tych z podstaw prowadzenia działalności gospodarczej i zakończonych remontach możemy rozpocząć pracę. Wszystkie niezbędne narzędzia i produkty otrzymujemy od firmy. Zawsze też możemy liczyć na wsparcie managerów. Również zamówienia wykonywane są centralnie. We wszystkim uzyskamy pomoc a o opłacalności biznesu będzie decydować w dużej mierze nasze zaangażowanie i ciężka praca.

Więcej informacji
Artykuł powstał we współpracy z https://franczyzawpolsce.pl/baza-sieci - bądź na bieżąco.
WhitePress Prawa