Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Proces rozwodowy może ciągnąć się naprawdę długo. Może też wywołać sporo stresu. Dlatego też należy pamiętać, że w sprawie rozwodowej przyda się pomoc adwokata. Dziś podpowiemy Wam jak przejść przez rozwód i dlaczego mediacje są dobrym wyborem.

 Mediacje rozwodowe

Jak szybko przeprowadzić rozwód?

Coraz więcej par decyduje się na rozwód. Z każdym rokiem ilość rozwodów w Polsce rośnie o prawie 20%. Trzeba zdawać sobie sprawę, że zdobycie dokumentacji rozwodowej może trwać dosyć długo. Dlatego też przyda się pomoc adwokata. Przeprowadzi Was przez sprawę rozwodową szybciej. Będzie reprezentował Wasze interesy, a do tego wszystkiego pomoże przygotować się do sprawy w sądzie. Warto także pamiętać, że pomoc adwokata rozwodowego jest wręcz wskazana, gdy decydujecie się na rozwód z orzeczeniem o winie. Jej udowodnienie jest trudne, ale można uzyskać łatwiej i szybciej alimenty nie tylko na dzieci, ale też na siebie. 

 

Mediacje rozwodowe - kiedy to dobry wybór? 

Pomimo tego, że małżonków wcześniej łączyło duże uczucie, to okazuje się, że biorąc rozwód, nie potrafią dojść do porozumienia. Należy pamiętać, że nawet będąc skonfliktowanym, trzeba starać się podchodzić do drugiej osoby z szacunkiem. W takim przypadku bardzo pomocne są mediacje rozwodowe. Małżonkowie zostaną wysłuchani, a mediator pomoże im osiągnąć kompromis, a dzięki temu znaleźć nić porozumienia w ważnych kwestiach. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat mediacji rozwodowych i uzyskać pomoc, to sprawdźcie informacje na stronie: https://mediana.sos.pl

 

Podział majątku po rozwodzie - co warto wiedzieć?   

Zgodnie z zasadą prawa rodzinnego każdy z małżonków ma równe udziały we wspólnie wypracowanym majątku. Najczęściej małżonkowie decydują się na podział 50/50. Oczywiście mają prawo ustalić inny sposób podziału majątku. Sytuacja jest bardziej skomplikowana, jeżeli para posiada dzieci, gdyż wtedy trzeba wziąć pod uwagę koszty ich utrzymania i zapewnienia im odpowiedniego poziomu życia. Jednocześnie oboje rodzice zobligowani są do utrzymywania wspólnych dzieci. Trzeba również pamiętać o ustaleniu wspólności majątkowej. W jej skład wchodzą dochody z pracy zarobkowej, ale też środki, które znajdują się w otwartym funduszu. Oczywiście w skład wspólnego majątku wchodzą także kwoty składek na subkoncie.