Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

markizy i pergole
Ilość słońca w pomieszczeniach powinna być optymalna, co oznacza że wewnątrz budynku muszą panować odpowiednie temperatury. Podobnie jest na przydomowych tarasach - bezpośrednie ciągłe nasłonecznienie w okresie letnim może uprzykrzyć czas, który domownicy spędzają na tarasie, może również powodować powstawanie odbarwień na meblach tarasowych. W tym kontekście, zadbanie o profesjonalne zadaszenie tarasu jest kluczowym zadaniem dla właścicieli budynków jednorodzinnych, choć nie tylko - coraz częściej bowiem decydujemy się na zadaszenie balkonu w budynkach wielorodzinnych, o ile pozwala na to prawo ustalone przez Wspólnotę Mieszkaniową.

 

Wybierając najodpowiedniejsze zadaszenie swojego tarasu lub balkonu, należy się kierować przede wszystkim względami praktycznymi. Nie bez znaczenia są jednak również względy estetyczne - cała konstrukcja zadaszenia powinna być zgodna z wyglądem elewacji i bryłą budynku. Możemy się zatem zdecydować na montaż pergoli lub mniej wymagający montaż markizy. Oba rozwiązania odznaczają się estetyką wykonania oraz bardzo praktycznym zastosowaniem, różni je jednak stopień zaawansowania konstrukcji, co bezpośrednio przekłada się na ich funkcjonalność.

 

Kiedy zadaszenie tarasowe jest potrzebne?

Zadaszenie tarasowe jest pewną odpowiedzią na problem ze zbytnim nasłonecznieniem na tarasie lub balkonie. Profesjonalnie wykonane, z uwzględnieniem niuansów konstrukcyjnych budynku i dopasowane wyglądem do estetyki elewacji, zwykle służy długie lata, pod warunkiem jednak właściwej pielęgnacji. Jeśli dobrze wybierzemy zadaszenie, może ono stać się prawdziwą wizytówką naszego domu, podkreślić jego styl i wtopić się w bryłę budynku. Stabilna konstrukcja i zastosowanie materiałów z najwyższej półki to gwarancja długiej żywotności zadaszenia nawet przy intensywnym użytkowaniu. Zadaszenie takie doskonale chroni taras lub balkon przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, w tym opadami i niekorzystnymi zjawiskami pogody. Zastosowany materiał jest poddawany wcześniej odpowiedniej impregnacji, za sprawą której nie chłonie wilgoci i nie blaknie pod wpływem działania słońca.

 

Budowa pergoli i jej zastosowanie

Pergole odznaczają się niezwykle stabilną konstrukcją, która opiera się na szkielecie. Osadzony na nim materiał pełni funkcję właściwego zadaszenia. Wszystkie użyte materiały konstrukcyjne mają certyfikaty i atesty, dzięki czemu możemy być spokojni o nasze bezpieczeństwo i funkcjonalność systemu. Niezwykle istotny jest parametr wiatrochronności, wyrażony w odpowiedniej wartości klasy - im wyższy wskaźnik, tym lepsza ochrona przed porywistym wiatrem. Zadaszenie  można w łatwy i szybki sposób złożyć, umożliwiając pełny dostęp promieni słonecznych do tarasu.

To bardzo nowoczesny system, w którym wykorzystano najnowsze osiągnięcia techniczne, będące z pewnością ogromnym udogodnieniem w użytkowaniu. Mamy możliwość sterowania zadaszeniem nawet na dużą odległość, co umożliwia pełna automatyka. Niezwykle przydatnym rozwiązaniem jest zastosowanie oświetlenia ledowego i promienników ciepła na poprzeczkach pergoli, które wpływa na komfort użytkowania.

 

Budowa markizy i jej zastosowanie

Markizy to bardzo klimatyczna osłona tarasu i balkonu, która stanowi dobrą ochronę przed słońcem. Rozwiązanie to jest najczęściej wybierane do budynków wielorodzinnych, ponieważ nie wymagają tak skomplikowanego montażu i koniecznego pozwolenia Wspólnoty Mieszkaniowej, jak w przypadku pergoli. Możliwość dobrania koloru i wzoru materiału markizy pozwala na dopasowanie systemu do elewacji, co jest ogromną zaletą, jeśli chcemy zachować stylistykę budynku. Zastosowanie wytrzymałych materiałów i innowacyjnych technologii impregnacji materiału sprawia, że cały system odznacza się dużą trwałością. Markizy zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu świetnie sprawdzają się na niewielkich powierzchniach lub na powierzchniach, na których montaż pergoli jest niemożliwy. Stopień ochrony przed zbytnim nasłonecznieniem zależy jednak w dużej mierze od ulokowania balkonu lub tarasu względem stron świata. Jeśli balkon wychodzi na południe, jest on narażony na ciągłe i bezpośrednie nasłonecznienie w ciągu dnia, zwłaszcza w okresie letnim, dlatego markiza może się okazać niewystarczającą ochroną. Budowa pergoli pozwala na osiągnięcie najwyższego stopnia ochrony przeciwsłonecznej i ograniczenia dostępu promieni słonecznych do maksimum.

 

Łóżko jak ze snów - jak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni?

WYMAGANIA TECHNICZNE PRZY WYKONYWANIU FORM WTRYSKOWCH

WhitePress Prawa