Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

magazynowanie
Aktualnie w przemyśle i produkcji bardzo istotnym czynnikiem jest ilość. Klienci idąc do firmy w celu zakupu danego towaru oczekują, że będzie on dostępny dla nich od ręki i nie trzeba będzie na niego długo czekać. Powodem tego jest aktualny postęp technologiczny, który zdecydowanie umożliwia nam hurtową produkcję.

 

 

 

 

 

Wiele zakładów produkcyjnych nie ma wystarczająco dużej ilości przestrzeni, aby przetrzymywać wykonywany przez siebie towar w różnego rodzaju halach. Przedsiębiorstwa te, działają więc w sposób opłacalny logistycznie i korzystają z usług magazynowania, które oferują im firmy zewnętrzne. Skorzystanie z takich usług wiąże się w dużej mierze z ograniczeniem kosztów najmu lub budowy osobnych hal do przetrzymywania towaru. 

 

Techniki magazynowania w halach

Wbrew pozorom, magazynowanie towarów wcale nie jest niczym łatwym. Wręcz przeciwnie, trzeba zgłębić sporo wiedzy i nauczyć się wszystkich rodzajów przetrzymywania produktów, aby móc w pełni wdrożyć się w temat. W celu rozjaśnienia, warto poznać kilka podstawowych technik przetrzymywania produktów w magazynach:

  • Składowanie blokowe - z reguły powszechne i często stosowane. Polega głównie na umieszczaniu towarów obok siebie i na sobie, zazwyczaj na ziemi, a nie na regałach. Należy jednak pamiętać, że sposób ten jest dobry tylko w przypadku towarów twardych i trwałych, gdyż miękki produkt może zostać po prostu uszkodzony.
  • Regały przepływowe - można umieszczać na nich zarówno palety, jak i produkty drobnicowe. Regały posiadają specjalne rolki, zamontowane pod lekkim ukosem, a to w celu swobodnego przesuwania towaru.
  • Regały single deep i double deep - Zarówno pierwsze jak i drugie to wysokie, pionowe regały, w których towar możemy kłaść obok siebie. Jedyną różnicą pomiędzy nimi jest głębokość. Regały single deep posiadają określoną ilość miejsca na jedną paletę, a double deep - na dwie.

 

Transport i przechowywanie na paletach

Palety aktualnie są potęgą w kwestii przechowywania towarów i transportu. Do cech palet drewnianych zaliczyć możemy przede wszystkim wytrzymałość, prostotę oraz lekkość. Są one zaprojektowane idealnie w celach transportowych. Zawierają otwory pozwalające na bezproblemowe "złapanie ich" wózkiem widłowym oraz są idealnie wyważone, przez co żaden towar nie będzie w stanie się z nich osunąć. 

Z reguły magazynowanie palet zawierających różnego rodzaju towary jest najbardziej opłacalne, najtańsze i oszczędzające sporo czasu. Większość firm oferujących przechowywanie produktów w swoich halach stawia tylko na palety, gdyż głównie pod nie konstruowane są regały.

 

Inne usługi firm logistycznych

Wiadomą rzeczą jest, że samo przechowywanie to tylko część oferty, którą przedstawiają nam przedsiębiorstwa logistyczne. Pozostałymi, wykonywanymi przez nie czynnościami są transport, konsolidacja i kompletacja towarów, specjalne ich etykietowanie zapobiegające pomyłkom oraz oczywiście przepakowywanie produktów w razie zajścia takiej potrzeby. 

Transporty w zależności od firm przebywają w różnych formach. Najpopularniejszym sposobem jest transportowanie samochodami ciężarowymi, jednak nie brakuje też wykorzystania w tym celu transportu kolejowego. 

 

We współpracy z Industrial.

 

Kiedy możesz skorzystać z mobilnego serwisu Cummins?

Czego nie wiesz o ETF?

WhitePress Prawa