Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Założenie własnego sklepu internetowego jest dziś tak proste jak nigdy wcześniej. Aby uruchomić funkcjonalną stronę e-commerce, wystarczy skorzystać z kompleksowej platformy, dającej dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji sprzedażowych i marketingowych. Do dyspozycji masz całe mnóstwo programów tego typu – skąd więc wiedzieć, jaki wybrać? W tym artykule przedstawimy Ci listę najlepszych platform dla sklepów internetowych!

 List najlepszych platform dla sklepów internetowych

Platformy open source

Pierwszym rodzajem narzędzi do tworzenia witryn e-commerce są platformy otwartoźródłowe (open source). Pozwalają one użytkownikom swobodnie modyfikować kod i są dostępne bezpłatnie. Ich użytkowanie może jednak okazać się wyzwaniem dla osób, które nie mają odpowiedniej wiedzy z zakresu programowania stron internetowych. Co więcej, darmowe programy tego typu umożliwiają stworzenie tylko szkieletu strony, podczas gry jej integracja z zewnętrznymi narzędziami wymaga już zakupu i samodzielnej konfiguracji specjalnych wtyczek.

Jeśli chcesz stworzyć swój sklep internetowy za pomocą platformy open source, możesz sięgnąć po jedno z następujących rozwiązań:

 

  1. Magento

Magento to potężna platforma open source do tworzenia sklepów internetowych. Jest cenionym narzędziem e-commerce, oferującym dostęp do wielu zaawansowanych funkcji. Jego możliwości obejmują kompleksowe zarządzanie produktami, zamówieniami, płatnościami, marketingiem, dostawą i analizami.

Dzięki skalowalnej architekturze, Magento radzi sobie zarówno z małymi, jak i z dużymi sklepami, umożliwiając obsługę szerokiego asortymentu produktów. Gwarantuje też dostęp do bogatego ekosystemu rozszerzeń i motywów, które pozwalają na dostosowanie wyglądu sklepu do indywidualnych preferencji i potrzeb biznesowych.

Co więcej, platforma umożliwia zarządzanie wieloma sklepami z poziomu jednego panelu administracyjnego, ułatwiając obsługę różnych platform e-commerce. Warto zwrócić uwagę także na aktywną społeczność Magento, która oferuje użytkownikom wsparcie techniczne i przyczynia się do rozwijania licznych dodatków i integracji.

 

  1. WooCommerce

WooCommerce to platforma dla sklepów internetowych oparta na WordPressie. Jest łatwa w użyciu i umożliwia szybkie przekształcenie witryny w funkcjonalny sklep online. Dzięki wszechstronnym możliwościom personalizacji, WooCommerce pozwala dostosować wygląd i funkcje strony do indywidualnych preferencji.

Platforma oferuje też różnorodne wtyczki, które zwiększają jej funkcjonalność i pozwalają na integrację z systemami płatności i dostawy oraz innymi narzędziami. Dzięki dynamicznym narzędziom analitycznym i raportom można natomiast śledzić wydajność sklepu i podejmować świadome decyzje biznesowe.

WooCommerce to popularne rozwiązanie, szczególnie wśród małych i średnich przedsiębiorstw, które szukają prostego i skalowalnego systemu dla sklepu internetowego.

 

  1. PrestaShop

PrestaShop to zaawansowane i intuicyjne oprogramowanie e-commerce, które dzięki swojej elastyczności i modularności pozwala na dostosowanie sklepu online do indywidualnych potrzeb. Oferuje szeroki zakres funkcji, w tym obsługę produktów, katalogów, płatności, dostaw i promocji.

PrestaShop umożliwia personalizację wyglądu sklepu za pomocą różnych szablonów i motywów, co pozwala na stworzenie atrakcyjnego i profesjonalnego interfejsu. Ponadto, platforma ta oferuje duży wybór modułów i wtyczek, które można z łatwością zaimplementować, aby rozszerzyć funkcjonalność sklepu.

Warto też zauważyć, że aktywna społeczność PrestaShop wspiera rozwój oprogramowania i pomaga w rozwiązywaniu ewentualnych problemów. Zwiększa to atrakcyjność platformy dla użytkowników, którzy poszukują efektywnego i rozbudowanego systemu e-commerce dla swoich przedsiębiorstw.

 

Platformy SaaS

Alternatywą dla narzędzi open source są platformy SaaS (Software as a Service), które zakładają dostęp do wszelkich niezbędnych funkcji e-commerce w ramach jednego abonamentu. Mimo że nie są darmowe, to korzystanie z nich często okazuje się bardziej opłacalne niż oprogramowanie otwartoźródłowe. Użytkownicy nie muszą bowiem na własną rękę poszukiwać i instalować płatnych wtyczek, zwiększających funkcjonalność platformy. Za sprawą kompleksowego charakteru i łatwej obsługi, platformy SaaS stanowią znakomite rozwiązanie zwłaszcza dla początkujących sprzedawców.

Jeśli do prowadzenia swojego e-commerce’u chcesz wykorzystać oprogramowanie abonamentowe, zainteresuj się na przykład takimi narzędziami jak:

 

  1. Sky-Shop

Sky-Shop to bardzo popularne na polskim rynku rozwiązanie dla sklepów internetowych. Wyróżnia się dużą funkcjonalnością, prostą obsługą i przystępnymi cenami pakietów abonamentowych. Każdy użytkownik tej platformy może liczyć na dostęp do intuicyjnego kreatora witryny, a także do dodatkowych integracji, które pozwalają na połączenie strony z bramkami płatności, usługami kurierów, innymi kanałami sprzedaży oraz hurtowniami.

Jedną z największych zalet Sky-Shop jest dostęp do integracji z hurtowniami dropshippingowymi. Funkcja ta pozwala na połączenie sklepu z bazą dostawców, którzy zajmują się magazynowaniem towarów, a także ich pakowaniem i wysyłką do klientów końcowych. Dzięki temu użytkownik może za pomocą kilku kliknięć pobrać asortyment do swojego sklepu i zapewnić mu automatyczne aktualizacje.

Sky-Shop do granic możliwości ułatwia więc zarządzanie sprzedażą w e-sklepie. Robi doskonały użytek z automatyzacji i innych nowoczesnych technologii, które pozwalają przedsiębiorcom budować przewagę konkurencyjną i przyspieszać rozwój ich marek.

 

  1. Shopify

Shopify to popularne narzędzie typu SaaS, które pozwala na szybkie i wygodne tworzenie sklepów internetowych. Użytkownicy cenią je sobie przede wszystkim za prostotę obsługi i elastyczność, umożliwiającą dostosowywanie witryny do indywidualnych potrzeb. Platforma ta oferuje bogatą gamę funkcji, których dostępność uzależniona jest wyłącznie od wybranego pakietu abonamentu.

Co więcej, Shopify dostarcza też szereg szablonów, które umożliwiają dostosowanie wyglądu sklepu do oczekiwań wybranej grupy docelowej. Odpowiadając na potrzeby zarówno małych, jak i dużych sprzedawców, Shopify stało się jednym z najczęściej wybieranych narzędzi do prowadzenia sklepów online.

 

  1. Wix eCommerce

Wix eCommerce to wszechstronne narzędzie, które umożliwia budowę estetycznych i funkcjonalnych stron internetowych z funkcją sklepu online. Jego prosty interfejs pozwala na szybką modyfikację wyglądu witryny i dodawanie treści zgodnie z własnymi preferencjami. Narzędzie oferuje też szereg szablonów, które ułatwiają stworzenie strony idealnie dostosowanej do wymagań klientów.

Ważną cechą Wix eCommerce jest elastyczność, dzięki której do indywidualnych potrzeb dostosujesz nie tylko projekt strony, ale też układ produktów, system płatności i inne elementy witryny. Narzędzie to gwarantuje także sprawną kontrolę nad aspektami związanymi z SEO, co znacząco ułatwia optymalizację witryny dla wyszukiwarek internetowych.

Marketingowe funkcje Wix eCommerce pozwalają na skuteczne promowanie marki i zwiększanie jej widoczności w sieci. Wbudowane narzędzia analityczne umożliwiają natomiast śledzenie wydajności sklepu, co jest niezbędne dla podejmowania świadomych decyzji biznesowych.

 

List najlepszych platform dla sklepów internetowych – podsumowanie

W naszym zestawieniu zaprezentowaliśmy tylko kilka najpopularniejszych platform sklepowych. Zapoznaj się z nimi bliżej, aby wybrać spośród nich tę, która najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby, lub poszukaj alternatywnych rozwiązań w sieci!

WhitePress Prawa