Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność, w szczególności Ci pracujący w ramach start-upów, koncentrują się na szukaniu źródeł finansowania firmy. Inwestycje bywają kosztowne, dlatego ważne jest uzyskanie wsparcia już na start. Do najpopularniejszych form finansowania należy leasing dla nowych firm. Na czym polega i w czym pomaga nowym przedsiębiorcom?

 

 

 

Wsparcie już od początku działalności

Leasing jako produkt finansowy dedykowany jest nie tylko firmom z długim stażem na rynku, ale też nowym, dopiero zaczynającym działalność. Zawarcie umowy przez młodych przedsiębiorców okaże się zatem możliwe. Zwykle trzeba jednak spełnić kilka dodatkowych warunków, aby poświadczyć swoją wiarygodność. Finansowanie można uzyskać na samochody osobowe i maszyny. Dostępny jest również leasing samochodów ciężarowych.

Należy wiedzieć, że leasingodawcy nie określają jednoznacznie, co oznacza pojęcie „nowa firma” w ich ofertach. Poszczególni finansujący przyjmują indywidualne polityki względem szacowania ryzyka inwestycji. Niektórzy z nich udzielają wsparcia już od pierwszego dnia działalności. Inni oczekują, że rynkowy staż będzie wynosił od kilku miesięcy do pół roku.

 

Leasing dla nowej firmy – procedury

Leasing dla przedsiębiorców dopiero zaczynających działalność jest łatwiej dostępny niż kredyt w banku. Leasingodawcy zwykle nie oczekują przedstawiania rozmaitych faktur dokumentujących zarobki, poświadczeń i zabezpieczeń.

W przypadki leasingu operacyjnego przedmiot umowy pozostaje własnością leasingodawcy. Można wykupić go po zakończeniu okresu spłaty. W przypadku leasingu finansowego właścicielem przedmiotu pozostaje leasingobiorca.

 

Dodatkowe zabezpieczenia przy leasingu dla nowych firm

Dla początkujących przedsiębiorców oraz firm niespełniających standardowych warunków stosuje się zwykle dodatkowe zabezpieczenia transakcji. Wówczas przyszły korzystający może zostać poproszony o przedstawienie większej liczby dokumentów poświadczających jego wypłacalność. Przykładowe sposoby zabezpieczenia umowy to poręcznie od innej firmy, gwarancja odkupu od dostawcy, prawo do rozwiązania umowy, gdy terminowa spłata będzie zagrożona albo prawo do kontrolowania stanu finansów przedsiębiorstwa.

 

Jakie dokumenty są wymagane do zawarcia umowy?

Na szczęście, w porównaniu z kredytem bankowym, formalności przy leasingu dla nowych firm ograniczone są do minimum. Wystarczy przedstawić kilka dokumentów niezbędnych do rozpatrzenia wniosku. Większość firm stosuje procedury uproszczone. Oprócz dokumentów potwierdzających tożsamość zwykle potrzebne są też wpis do ewidencji działalności gospodarczej, zaświadczenie o NIPie i ewentualnie umowę spółki wraz z aneksami.

Leasing dla nowej firmy w procedurze wymagającej minimum formalności można uzyskać za pośrednictwem strony https://klf24.pl. Można poznać tam warunki finansowania w przypadku rozmaitych ofert dotyczących samochodów osobowych, transportu ciężkiego, maszyn i sprzętów. Z takiego leasingu korzystają firmy działające w różnych branżach, przede wszystkim w transporcie i budowlanej.

Jeżeli dopiero stawia się pierwsze kroki na rynku, można uzyskać finansowanie na preferencyjnych warunkach, dedykowanych młodym przedsiębiorcom. Dostępne są oferty z minimalnym wkładem własnym lub wielkością rat dopasowaną do potrzeb. Leasing dla nowych firm okaże się doskonałym sposobem na pozyskanie pojazdów i maszyn do firmy, szczególnie jeśli otrzymanie kredytu będzie niemożliwe.


 Artykuł powstał przy współpracy z partnerem

WhitePress Prawa