Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Rozwój nowoczesnej firmy wymaga stosowania najlepszych rozwiązań technologicznych. Jednym z nich jest korzystanie z firmowego Internetu symetrycznego. Wyjaśniamy, czym charakteryzuje się takie łącze i dlaczego warto się nim zainteresować.

 Łącze symetryczne

Czym jest łącze symetryczne?

Jest to rodzaj łącza internetowego, który zapewnia równą prędkość pobierania i wysyłania danych. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy mogą szybko i bez zakłóceń wykonywać takie czynności jak przesyłanie dużych plików lub branie udziału w wideokonferencjach. Popularność opisywanej usługi rośnie z dnia na dzień, ponieważ pracodawcy zaczynają dostrzegać zależność pomiędzy wydajnością Internetu a efektywnością pracy. Łącze symetryczne pozwala zminimalizować straty związane ze zbyt wolnym działaniem Internetu, a poza tym daje możliwość uniknięcia wielu kompromitujących sytuacji. Przykładowo, nieustanne problemy techniczne podczas rozmów video z kontrahentami sprawiają, że firma traci uznanie w ich oczach.

 

Upload i download - dlaczego są tak ważne?

Upload i download to najważniejsze parametry, jakie trzeba brać pod uwagę w czasie poszukiwań odpowiedniego Internetu dla firmy. Większość dostawców koncentruje się tylko na prędkości pobierania. W takich przypadkach prędkość wysyłania może być nawet kilkukrotnie niższa. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że taki stan rzeczy wiąże się z dużo mniejszym komfortem korzystania z sieci. Użytkownicy biznesowi potrzebują wydajnego i niezawodnego łącza w przeciwnym razie nawet pomimo najlepszych chęci ich praca, stanie się mniej efektywna. Należy pamiętać, że na komfort pracy składa się na wiele czynników, a jednym z nich jest właśnie jakość Internetu. Dlatego, warto stawiać na szybkie światłowodowe łącza symetryczne o jednakowej prędkości pobierania i wysyłania danych.

 

Internet symetryczny - korzyści

Internet symetryczny to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich firm, które realizują swoją działalność w oparciu o Internet. Przykładowo, są to sklepy internetowe, banki i wszelkiego typu biznesy oferujące usługi online. Takie łącze sprawdzi się też wśród osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które pracują zdalnie. Łącze symetryczne oznacza jednakowo wysoką przepustowość w obu kierunkach. Dzięki temu zapewnia błyskawiczne ładowanie się stron www i brak przestoju w wysyłce i pobieraniu danych, który zmniejsza wydajność pracowników. W przypadku cenionych dostawców Internetu kolejna zaleta takiego łącza to jego skalowalność. Przepustowość jest dostosowywana do aktualnych potrzeb danej firmy i może zostać zwiększona wraz z jej rozwojem. Światłowodowy Internet symetryczny cechuje się też niezawodnością. Pozostaje niewrażliwy na niekorzystne warunki atmosferyczne, a ryzyko jego awarii jest minimalne.

 

Internet symetryczny dla firm INEA

Przedsiębiorcy chcący wznieść swój biznes na wyższy poziom, powinni zwrócić uwagę na ofertę cenionego operatora, jakim jest INEA. Ten doświadczony dostawca usług telekomunikacyjnych zapewnia ciekawe i skuteczne rozwiązania dla klientów biznesowych. Internet dla firm od INEA oznacza korzystanie z symetrycznego łącza światłowodowego. Na ten moment, jest to najszybsza i najbardziej stabilna opcja na rynku. Szybkość połączenia jest dopasowywana do potrzeb danego biznesu i może wynosić od 200 aż do 1000 Mb/s. Co ważne, jest to łącze umożliwiające efektywną pracę nawet na wielu urządzeniach jednocześnie. Z tego względu sprawdzi się nie tylko w małych i średnich firmach, ale również w dużych przedsiębiorstwach. INEA zapewnia całodobowe wsparcie techniczne, co sprawia, że łącze jest stabilne i bezpieczne. Ponadto dostawca daje możliwość korzystania z efektywnej usługi ANTY-DDoS, która zapewnia ochronę przed cyberatakami.

Internet symetryczny to strzał w dziesiątkę dla przedsiębiorców, których działalność wymaga regularnego korzystania z sieci. Oznacza jednakową prędkość wysyłania i pobierania danych. Dzięki temu można mieć pewność, że zbyt niska jakość łącza nie będzie zmniejszała efektywności pracowników. Internet symetryczny przekłada się na ich większy komfort, a nierzadko na wyższe zyski firmy.