Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Biuro to wizytówka firmy, miejsce, gdzie odbywają się wszelkie biznesowe spotkania. Z tego względu istotne znaczenie ma jego lokalizacja, a także aranżacja, która powinna być na odpowiednim poziomie. Biuro to również pomieszczenie, w którym pracownicy spędzają wiele godzin. Dlatego niezmiernie ważne jest to, by rozkład mebli czy ustawienie biurek i wszystkich akcesoriów zadowalało pracowników i pozytywnie wpływało na ich produktywność. Aby tak było należy zakupić odpowiednie, dobrej jakości meble do biura. Zatem na co należy zwrócić uwagę podczas ich zakupów?

 

Na początek projekt

Planując aranżacje biura, na samym początku musimy dokładnie rozważyć czego w nim potrzebujemy. Warto zastanowić się nad stylem wystroju, zakupem dobrej jakości biurka, fotela oraz rodzajem i ilością dodatkowych mebli. Nie należy przekładać tutaj ilości wyposażenia nad jego jakością, dlatego warto zainwestować w niewielki solidny zestaw mebli, który posłuży nam przez lata. Ładne i solidne meble do biura będą wizytówką firmy a to zagwarantuje również większą liczbę klientów.

Chcąc wykonać dobry projekt biura warto wybrać się do salonu meblowego lub poszukać inspiracji w Internecie. Otrzymamy w ten sposób liczne pomysły oraz znajdziemy ciekawe rozwiązania, które będziemy mogli przenieść do przestrzeni biurowej.

 

Jakie meble do biura

Wybierając meble do biura dobrze jest zastanowić się co tak naprawdę potrzebujemy. Bardzo łatwo można zagracić przestrzeń a nie o to nam chodzi. Podstawą jest jednak biurko najlepiej z szufladami przy którym będziemy pracowali. Co więcej w biurze powinien pojawić się regał na dokumenty oraz krzesła dla gości i klientów. Bardzo często do biurek dostawia się także niewielkie komody posiadające szuflady i drzwiczki zamykane na klucz. Taki mebel zabezpiecza ważne dokumenty, do których nie każdy powinien mieć dostęp.

Często w pomieszczeniach biznesowych wprowadza się także przeszklone witryny. Takie meble mają niekiedy podświetlane szklane półki co daje ciekawy efekt wizualny. W witrynach ustawia się często jakieś odznaczenia, puchary czy też przedmioty które otrzymaliśmy za osiągnięcia.

W biurach bardzo popularne są także niewielkie sofy oraz stoliki kawowe przy których przyjmuje się petentów oraz klientów. Komfortowe warunki sprawiają, że potencjalni klienci chętniej podejmują ważne decyzje biznesowe.

 

Fotel czy krzesło – czyli na czym siedzieć w biurze

W każdym biurze oprócz mebli powinny się znaleźć krzesła lub fotele. Wybór uzależniony jest w głównej mierze od naszych upodobań. Fotel można zazwyczaj dopasować pod indywidualne potrzeby. Mamy do dyspozycji regulację wysokości siedziska, konta oparcia, poziomu podłokietników oraz wiele innych. Krzesło niestety nie daje nam dużego pola do manewru. Możemy wybrać tapicerkę, kształt oraz rodzaj materiału. Niestety o indywidualnych ustawieniach możemy zapomnieć. Krzesła są jednak dużą ozdobą oraz mogą posłużyć okazjonalnym gościom, którzy nie wymagają specjalnych ustawień, lecz tylko czegoś do siedzenia.

logo