Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

kupno domu
Zastanawiasz się, jak by to było zamieszkać w Hiszpanii? A może planujesz kupno domu lub mieszkania w tym kraju? Niezależnie od tego, czy zamierzasz przeprowadzić się na stałe czy chcesz mieć własne, cztery kąty na wakacyjne wyjazdy – zanim podejmiesz ostateczną decyzję rozważasz wszystkie „za” i „przeciw”. Wychodzimy naprzeciw! Przedstawiamy jakie plusy, a jakie minusy może nieść ze sobą kupno hiszpańskiej nieruchomości.

 

 

 

Dlaczego warto kupić dom w Hiszpanii?

Jeśli kochasz wysokie temperatury, lubisz kiedy cały czas coś się dzieje, a Twoje kubki smakowe szaleją na punkcie hiszpańskiej kuchni – plusy kupna nieruchomości w Hiszpanii stają się oczywiste. Decydując się na przeprowadzkę, zamieszkasz w miejscu, w którym każdego dnia możesz cieszyć się wspaniałym klimatem i delektować rewelacyjnym jedzeniem. Ponadto, wybierając miejsce blisko morza możesz zażywać kąpieli słonecznych wylegując się na piaszczystej plaży. Jeśli nie planujesz przeprowadzki na stałe – nieruchomość w Hiszpanii może stać się Twoją bazą na wyjazdy, a w czasie kiedy z niej nie będziesz korzystać – świetną inwestycją. Wynajem krótkoterminowy to dobry pomysł szczególnie w miejscach atrakcyjnych turystycznie.

 

Minusy kupna hiszpańskiej nieruchomości

Jednak kupno domu w Hiszpanii może mieć również swoje minusy. Oczywiście, wszystko zależy od Twojego stylu życia, upodobań i oczekiwań. Jeśli szukasz spokojnego miejsca do życia – ten kraj może Ci tego nie zapewnić. Hiszpanie są narodem głośnym. Lubią krzyczeć, śmiać się i głośno rozmawiać nawet do późnych godzin. Ma to swój urok, jednak zdecydowanie nie dla miłośników beztroskiego, flegmatycznego trybu życia.

Inną przeszkodą może być nieznajomość rynku. Jak tłumaczy specjalista z firmy Esphouses: "Nieznajomość hiszpańskiego rynku może bardzo utrudnić funkcjonowanie w tym miejscu. Dotyczy to także kupno domu. Często nawet niewielki błąd może mieć przykre skutki. Niedopilnowanie pewnych formalności, brak wiedzy odnośnie tego, ile faktycznie powinna kosztować nieruchomość, jakie podatki obowiązują w tym kraju – to tylko niektóre z przeszkód. Oczywiście jako agencja nieruchomości specjalizująca się w hiszpańskich nieruchomościach pomagamy naszym klientom przejść przez cały ten proces, jednak osoby, które wybierają samodzielność mogą napotkać na wiele problemów".

Częstym powodem, dla którego zainteresowani ostatecznie rezygnują z przeprowadzki jest również przywiązanie do bliskich. Brak rodziny i przyjaciół skutecznie zniechęca do wyjazdu.

Klimatyzacja domowa – specyfikacja i rodzaje

Spółka z o.o. – co powinna zawierać umowa spółki?