Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Elektrośmieci to duży kłopot nie tylko dla prywatnych osób, ale również dla firm. Starych urządzeń elektronicznych nie wolno wyrzucić do zwykłego śmietnika, bo grozi to wysokim mandatem. Jak się więc ich skutecznie pozbyć? Warto rozważyć usługę profesjonalnego odbioru odpadów.

elektrosmieci

Czym są elektrośmieci?

Tym mianem określa się wszystkie niesprawne sprzęty elektryczne i elektroniczne oraz zużyte akumulatory i baterie. Elektrośmieci mogą być wielkogabarytowe, jak telewizory, lodówki czy pralki, ale sporą część problematycznych odpadów stanowią drobne sprzęty: telefony, gadżety elektroniczne, laptopy, tablety. Niezależnie od rozmiarów, każdy elektroodpad jest groźny dla środowiska, ponieważ zawiera szkodliwe substancje, które mogą przedostać się do wody, powietrza i ziemi.

 

Jak pozbyć się elektroodpadów z firmy?

W biurach czy zakładach produkcyjnych zwykle jest dużo elektroniki, która z czasem się psuje i przestaje być użyteczna. Samodzielny transport jest dość kłopotliwy, bo trzeba zorganizować duży samochód, w którym te wszystkie zbędne rzeczy się pomieszczą, z kolei jeżdżenie z pojedynczym sprzętami jest mało opłacalne. Do tego punkty odbioru elektrośmieci pracują tylko w określonych godzinach.

Usługa, którą można zlecić poprzez Odbioryfirmowe.pl, jest dużo wygodniejsza, ponieważ firma musi tylko przygotować elektroodpady do odbioru i umówić się na ich odbiór. Wysłana po elektrośmieci ekipa dysponuje niezbędnym sprzętem i pojazdami przystosowanymi do przewozu starych urządzeń elektronicznych. Termin odbioru ustala się indywidualnie, a usługę można zlecić na terenie Warszawy, Trójmiasta, Lublina i Świdnika.

 

Czy za odbiór elektrośmieci trzeba zapłacić?

Formularz zgłoszenia jest dostępny na stronie internetowej. Odbiór elektroodpadów jest darmowy i odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami, przez system BDO – przedsiębiorcy, którzy nie posiadają numeru BDO, też mogą liczyć na realizację usługi, ale muszą wysłać stosowne oświadczenie.

Oddawane elektroodpady mogą być różnego rodzaju, od drobnych sprzętów biurowych po duże urządzenia jak ksero – ich liczbę oraz rodzaj należy wskazać w formularzu. Łącznie elektrośmieci muszą ważyć minimum 60 kilogramów, ważne jest też, aby były kompletne, w przeciwnym razie zostanie naliczona opłata utylizacyjna.