Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

kredyt
Kredyt gotówkowy to produkt bankowy, dzięki któremu zyskamy dodatkowe środki na długo planowane lub też nagłe wydatki. Jeśli porównamy oferty banków, możemy znaleźć korzystne rozwiązanie pod względem kosztów obsługi kredytu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kredyt gotówkowy – kiedy będzie przydatny?

Kredyt gotówkowy to doskonałe rozwiązanie wówczas, gdy chcemy zrealizować swoje marzenia. Środki z takiego kredytu możemy przeznaczyć m.in. na remont mieszkania, zakup samochodu lub wyposażenia, zrealizowanie kursu zawodowego czy też na wyjazd na urlop. Liczba celów, na które możemy wziąć kredyt, jest zatem niemal nieograniczona. Decydując się na ten produkt bankowy, nie musimy przy tym określać, na co przeznaczymy nasze pieniądze. Dla banku istotne jest jedynie to, czy będziemy mieć zdolność kredytową, a więc, czy będziemy w jego ocenie w stanie spłacić nasze zobowiązania. Powinniśmy pamiętać o tym, że z kredytu gotówkowego skorzystamy wówczas, gdy mamy stałe dochody. W obliczeniu dostępności kredytu pomoże nam kalkulator zdolności kredytowej. Przy ubieganiu się o dodatkowe środki bank wymaga od nas przedstawienia stosownych zaświadczeń, w których przekazujemy informację o tym, ile pieniędzy rzeczywiście zarabiamy. Honorowane są przy tym dochody z tytułu umowy o pracę, umów cywilnoprawnych i prowadzenia działalności gospodarczej oraz z różnego rodzaju świadczeń (np. renty lub emerytury czy też wielu innych świadczeń o charakterze socjalnym). Dzięki tak szerokiemu katalogowi akceptowanych przez banki dochodów możemy liczyć na uzyskanie decyzji kredytowej szybko i bez większych problemów.

 

Na co nie wydamy pieniędzy z kredytu gotówkowego?

Pieniądze z konsumpcyjnego kredytu gotówkowego możemy wydać na zobowiązania z prowadzonej przez nas działalności gospodarczej. Nie opłacimy zatem nim ZUS-u, podatków czy też wynagrodzeń. Przeznaczanie środków z prywatnego kredytu gotówkowego na spłatę zobowiązań firmowych mogłoby nas wpędzić kłopot w przypadku kontroli podatkowej. Kredytem gotówkowym nie spłacimy także naszych prywatnych długów. Analitycy bankowi przed udzieleniem kredytu sprawdzają bowiem bardzo dokładnie bazy BIK (Biura Informacji Kredytowej) oraz KRD (Krajowego Rejestru Długów). Wszelkie nieprawidłowości takie jak m.in. nietrzymanie się terminów spłaty kredytów (nawet 1 lub 2-dniowe) czy też wręcz wielomiesięczne zaleganie z zapłatą są od razu wychwytywane przez analityków. Osoba z takimi informacjami w bazach po prostu takiego kredytu nie dostanie i będzie musiała szukać innych źródeł uzyskania dodatkowych środków. Dlatego tak bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie się do wzięcia kolejnego kredytu przez przegląd naszych zobowiązań i sprawdzenie informacji na nasz temat w odpowiednich rejestrach.

 

Jak dostać kredyt gotówkowy? To prostsze, niż myślisz!

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, gdy chcieliśmy wziąć kredyt gotówkowy, musieliśmy się liczyć z kilkoma wizytami w banku, co było czasochłonne. Czas oczekiwania na środki na koncie bankowym wynosił wówczas nawet kilka dni. Gdy pieniądze były potrzebne pilnie, wypatrując decyzji banku, często trzeba było je pożyczać od rodziny lub innych bliskich osób.

Obecnie kredyt gotówkowy uzyskamy znacznie szybciej. Nie musimy w tym celu przedstawiać dużej liczby dokumentów, a co więcej, większość formalności załatwimy bez wychodzenia z domu. Doskonałym tego przykładem jest Kredyt gotówkowy online oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Wniosek o kredyt złożymy tutaj w całości przez Internet. W specjalnym formularzu interaktywnym wypełniamy informację na temat kwoty, o którą wnioskujemy, liczby rat, a następnie podajemy swoje podstawowe dane. W trakcie wnioskowania o kredyt gotówkowy przez Internet możemy zostać poproszeni o dokonanie przelewu zwrotnego w symbolicznej kwocie lub też o przedstawienie zaświadczeń o uzyskiwanych przez nas dochodach. Jeśli wykonamy wszystkie kroki prawidłowo i zdolność kredytowa zostanie potwierdzona, pieniądze na naszym koncie pojawią się już w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku. To bardzo ważne, ponieważ nie utracimy przez to możliwości zrealizowania danego wydatku, gdy będziemy mogli skorzystać jeszcze z promocyjnych cen.

Jeśli chodzi o Santander Consumer Bank – bank od kredytów, bardzo istotne jest także to, że możemy postawić na oprocentowanie kredytu gotówkowego stałe lub zmienne, a ponadto skorzystać z pełnej dokumentacji elektronicznej udostępnianej w formie plików.

Baumit IonitColor – przepis na czyste powietrze w domu

Praktyczny urok flaneli

WhitePress Prawa