Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times
photo 1554224155 6726b3ff858f
Prowadzisz firmę i chciałbyś skoncentrować się na rozwoju biznesu? W pełni to rozumiemy, popieramy i wiemy, że każdy przedsiębiorca oprócz doskonalenia firmy i pozyskiwania nowych klientów, ma też obowiązek rozliczania się z fiskusem… Wiemy również, że formalności związane z prowadzeniem działalności mogą być prawdziwym utrapieniem. Księgowość zajmuje sporo czasu i wymaga specjalistycznej wiedzy. Trzeba doskonale orientować się w zawiłościach prawa podatkowego i śledzić wszelkie zmiany, które zachodzą w przepisach. Jeśli księgowość nie jest Twoją mocną stroną, trudno jest Ci się poruszać w świecie prawa i rachunkowości. W tej sytuacji warto rozważyć współpracę z biurem rachunkowym, aby zapewnić sobie pomoc ekspertów. Zastanawiasz się, czy biuro rachunkowe będzie dobrym rozwiązaniem dla Twojego przedsiębiorstwa? Czy współpraca jest korzystna? Zdecydowanie tak i mamy ku temu niepodważalne argumenty!

 

Biuro rachunkowe czy samodzielna księgowość?

Samodzielne prowadzenie księgowości i rozliczanie się z fiskusem jest bardzo ryzykowne, więc najlepiej wybrać jedną z dostępnych opcji. Możesz stworzyć w firmie nowe stanowisko i zatrudnić księgową na cały etat lub wybrać biuro rachunkowe. Co będzie lepsze? Choć oba rozwiązania mają swoje zalety, to biuro rachunkowe niesie ze sobą więcej korzyści. Dlaczego?  

 

Biuro rachunkowe pozwala zaoszczędzić pieniądze

Samodzielna księgowość – stworzenie nowego stanowiska pracy już na początku wymaga od przedsiębiorcy wkładu finansowego. Trzeba zainwestować w sprzęt komputerowy, skaner, profesjonalne oprogramowanie księgowe i podpis elektroniczny, który jest niezbędny do wysyłania deklaracji… Co więcej, zatrudniając specjalistę, trzeba przygotować się na koszty związane z utrzymaniem pracownika. Należy zapewnić mu godziwe wynagrodzenie i odprowadzać obowiązkowe składki i podatki. 

Biuro rachunkowe – Oszczędność i ograniczenie kosztów to jedna z największych korzyści, które zapewnia biuro rachunkowe. Eksperci pracujący w biurze mają już zapewniony sprzęt i oprogramowanie. Wszystkie stanowiska są gotowe i kompletnie wyposażone! Co więcej, biuro oferujące księgowość internetową, zapewnia przedsiębiorcy dostęp do nowoczesnych, specjalistycznych narzędzi do wystawiania i przesyłania dokumentów drogą internetową! Biuro oferuje płatne usługi, lecz koszty często są niższe niż utrzymanie pracownika, a jakość usług często na wyższym poziomie...

 

Biuro rachunkowe gwarantuje najwyższą jakość usług i bezpieczeństwo

Samodzielna księgowość – Aby mieć pewność, że księgowość jest prowadzona rzetelnie, a rozliczenia z fiskusem prawidłowe, przedsiębiorca musi zatrudnić dobrego eksperta. Wyższe kwalifikacje i umiejętności, nierozerwalnie łączą się z wyższym wynagrodzeniem. Co więcej, przedsiębiorca powinien również zapewnić pracownikowi uczestnictwo w szkoleniach. Szkolenia są bardzo ważne, gdyż przepisy często ulegają zmianie, więc księgowy musi na bieżąco aktualizować swoją wiedzę. Przedsiębiorca ponosi bowiem pełną odpowiedzialność za poprawne rozliczenia z fiskusem! W przypadku ewentualnych błędów, na właściciela firmy może zostać nałożona kara grzywny lub postawiony zarzut oszustwa podatkowego! – Jak dobrze wiadomo, z fiskusem nie ma żartów... 

Biuro rachunkowe – W kwestii bezpieczeństwa biuro rachunkowe również ma olbrzymią przewagę. Specjaliści zatrudnieni w biurze rachunkowym posiadają certyfikaty potwierdzające wiedzę i kwalifikacje. Doświadczenie i umiejętności bez wątpienia pozwalają im skutecznie bronić interesów przedsiębiorcy i reprezentować go przed  instytucjami państwowymi. Biuro rachunkowe zapewnia regularne szkolenia swoim pracownikom, więc eksperci są na bieżąco zapoznawani z wszelkimi zmianami w przepisach. Biuro rachunkowe daje przedsiębiorcy niemal 100% gwarancji, że rozliczenia są prawidłowe i zgodne z prawem oraz całkowitą pewność, że nawet w przypadku ewentualnych błędów, przedsiębiorca nie ponosi absolutnie żadnych konsekwencji! Księgowy posiada bowiem ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC, które zobowiązuje go do wzięcia na siebie pełnej odpowiedzialności za prawidłowość rozliczeń swoich klientów.

 

Biuro rachunkowe zapewnia wygodę i oszczędność czasu

Samodzielna księgowość – Do obsługi biura i rachunków średniej wielkości przedsiębiorstwa, nie ma potrzeby zatrudniać więcej niż jedną księgową. Jedna osoba bez problemu poradzi sobie z wypełnianiem obowiązków. Jednak samodzielny pracownik nie zapewni przedsiębiorcy pełnego komfortu. Księgowy też człowiek, więc musi czasem odpocząć. W przypadku urlopu i zwolnienia lekarskiego właściciel potrzebuje kogoś na zastępstwo, a biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia niespodziewanych wydarzeń losowych, może to być sporym problemem. Jak się okazuje, przedsiębiorca wciąż ma na głowie zmartwienia, które skutecznie odciągają go od planowania nowych przedsięwzięć. 

Biuro rachunkowe – Biuro księgowe na pewno nie weźmie zwolnienia, więc również i w tym przypadku jest lepszym rozwiązaniem! Zapewnia przedsiębiorcy komfort, wygodę i jest dużym odciążeniem. Biuro rachunkowe gwarantuje pełną obsługę księgową przez cały rok, bez względu na sezon urlopowy, świąteczny czy grypowy… Dokumenty zawsze są gotowe, formalności zawsze dopełnione, a ponieważ nowoczesne narzędzia pozwalają dostarczać wszystko drogą elektroniczną, przedsiębiorca nie traci czasu, stojąc w korkach, więc może skoncentrować się na doskonaleniu przedsiębiorstwa.

 

Jakie jeszcze korzyści daje biuro rachunkowe?

Jak widać współpraca z biurem rachunkowym to doskonały pomysł, gdyż korzyści jest naprawdę wiele. To jednak jeszcze nie koniec…

Specjaliści pracujący w biurze rachunkowym błyskawicznie poradzą sobie z każdym problemem, więc proces księgowania i dokonywania rozliczeń przebiega bardzo sprawnie i bezproblemowo. Eksperci są również upoważnieni do tego, aby reprezentować przedsiębiorcę przed instytucjami państwowymi i  umiejętnie bronić jego interesów podczas kontroli urzędu skarbowego. To niemal całkowicie zdejmuje z jego barków ciężar i stres związany z formalnościami. Co jednak najważniejsze, biuro rachunkowe oferuje przedsiębiorcy kompleksową obsługę, która obejmuje prowadzenie księgowości, wsparcie kadrowe i doradztwo biznesowe dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorca ma zapewnioną pomoc z zakresu prawa podatkowego, gospodarczego i ochrony danych osobowych. Może również liczyć na pomoc w sytuacjach kryzysowych i podczas windykacji należności. Aby zapewnić sobie takie wsparcie w interesach, musiałbyś zatrudnić nie jednego, ale kilku ekspertów!

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z techtax.pl
WhitePress Prawa