Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Kora kamienna
W ogrodzie najtrudniejszym zadaniem jest to, aby połączyć ze sobą dwie najważniejsze funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Możliwości dostępne na rynku oferują naprawdę szeroki wybór, a dokonanie go może okazać się trudne. Szczególnie wtedy, gdy nie do końca wiemy, jaki dokładnie efekt chcemy osiągnąć. Oczywiście najlepiej jest połączyć charakter ozdobny i praktyczny z atrakcyjną ceną. Obecnie jest to możliwe, ale przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę to, jak długo produkt, który wybraliśmy, nam wystarczy. Rzadko pochylamy się nad tą kwestią dokonując selekcji materiałów, a to niezwykle ważne.

 

Jednym z idealnych produktów, które łączą w sobie naturalność, piękno i trwałość jest kamień. Dzięki wykorzystaniu kamienia, ogród zyska zwyczajny, a jednocześnie wyjątkowy w swojej prostocie charakter i wsparcie dla roślin.

Kora kamienna to naturalny kamień, który oferuje więcej niż tylko wygląd i dekoracyjny charakter. Gnejs ma również ogromną przewagę w zastosowaniach praktycznych. To rodzaj kamienia, który pięknie udekoruje ogród, ale z drugiej strony ochroni rośliny. Jest odporny na warunki atmosferyczne, więc nie zużywa się szybko. W przypadku tego typu produktów nie ma co się zastanawiać. To super inwestycja, która przez lata zaprocentuje.

Kamienna kora to kawałki drewna, które zostały wystawione na działanie lodu, słońca i wiatru. Drewno zostało tak zużyte, że włókna zostały połamane i uformowały okrągłe kamienie o gładkiej powierzchni. Dzięki temu, że kora nie jest cięta ani obrabiana w inny sposób, ma bardzo indywidualny kształt, kolor i fakturę.

dsc01917

Zalety kory kamiennej. Kruszywo, które oferuje więcej niż tylko wygląd i charakter ozdobny

Kora kamienna jest bardzo pięknym kamieniem do ogrodu. Nie marznie w zimie i jest wytrzymały. Kolor kory kamiennej waha się od jasnobrązowego do ciemnobrązowego, więc dobrze komponuje się z roślinami. Kamienie można również mieszać ze sobą pod względem wielkości i koloru. Kamień ten oferuje nie tylko właściwości ozdobne, ale ma również dobre właściwości drenażowe, ponieważ jest porowaty i nie wchłania wilgoci. Ponadto charakteryzuje się dobrą nośnością, dzięki czemu pojazdy mogą po nim swobodnie przejeżdżać, a on sam nie zapada się. Kora gnejsowa jest również dość ciężka, dlatego ułożona w ogrodzie będzie odporna na wiatr i przenoszenie, większa waga produktu wpływa więc na jego wydajność. Kora zakupiona raz, wystarczy na długo. Kolejną ważną zaletą jest to, że kora kamienna skutecznie chroni nasze rośliny przed chwastami. Dociąża glebę wokół i nie pozwala przedostawać się niechcianym roślinom, dzięki temu te są piękne i w pełni okazałe.

kora2m

Cena kory kamiennej. W jaki sposób ułożyć korę kamienną w ogrodzie? 

Kora kamienna występuje w wielu odmianach i jest doskonałym kamieniem ozdobnym do ogrodu. Gnejs można kupić w większości składów budowlanych. Jest dostępny w różnych rozmiarach, a jego cena zależy od ilości kupowanego materiału. Kora kamienna na zawsze pozostanie w ogrodzie i wygląda wspaniale.

Kora kamienna jest dostępna w różnych rozmiarach: mała frakcja kory kamiennej (1–3 cm), średnia kora kamienna (4–8 cm) i duża kora kamienna (8–12 cm). Cena kory kamiennej różni się w zależności od tego, czy kupujemy ją luzem, czy chcemy, aby była pakowana w worki 25 kg lub 50 kg. 1 tona produktu pakowanego luzem to koszt około 300–400zł.

Jak układać korę kamienną w ogrodzie?

Kamienne wióry należy równomiernie rozsypać na całej powierzchni w miejscu przeznaczonym do pokrycia. Doskonale nadają się one do pokrywania ścieżek i podjazdów. Dzięki temu zabiegowi można spacerować po ogrodzie bez brudzenia butów i plam błota na ubraniach po ulewnych deszczach.

Kora kamienna nadaje się na rabaty ogrodowe i jest często wykorzystywana jako podłoże w projektach z zakresu architektury krajobrazu i inżynierii lądowej. Kamień ten może być stosowany jako warstwa materiału budowlanego lub warstwa kruszywa w nawierzchni drogowej, a także na przykład jako komponent do układania podłóg szklarni lub chodników.

Korę kamienną stosuje się również w ogrodach dachowych, na tarasach dachowych i balkonach, jako warstwę kamieni na dachach zielonych, jako składnik substratu do sadzenia roślin oraz na murach oporowych.

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią kamienia naturalnego https://kamienie-dekoracyjne.pl/

 

Odświeżanie logo firmy – kiedy przeprowadzić lifting?

Sprzedaż w Internecie - od czego zacząć

WhitePress Prawa