Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Komputer
Komputery stanowią obecnie nieodzowny element wyposażenia każdej firmy, niezależnie od rodzaju jej działalności. Nie we wszystkich zawodach potrzeba urządzenia o najlepszych parametrach, co jednak nie znaczy, że należy decydować się na najtańsze rozwiązania. Dobrze dobrany komputer pozwoli bowiem na wykonywanie pracy w sposób nie tylko komfortowy, ale także bardziej efektywny. W tym artykule podpowiemy, jaki sprzęt wybrać.

 

 

 

Jaki wybrać komputer do biura?

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi nie jest możliwe, ponieważ wybór zależy od wielu czynników, np. rodzaju wykonywanej pracy. W przypadku programistów lub grafików niezbędny okazuje się komputer o bardzo dobrych parametrach, którego podstawowe cechy to szybka praca, duża ilość pamięci, a także wysoka rozdzielczość ekranu. W przypadku standardowej pracy biurowej te parametry mogą być niższe, jednak urządzenie powinno gwarantować płynne wykonywanie zadań. Zakup używanego modelu sprzed kilku lat jest zatem niekoniecznie dobrym pomysłem, ponieważ może nie spełniać dobrze swojej roli. Nasz sklep komputerowy online oferuje nowe, wydajne komputery w przystępnych cenach.

 

Laptop czy komputer stacjonarny – co lepsze do pracy?

Współczesne laptopy charakteryzują się naprawdę dobrymi parametrami, jednak ich ceny są z reguły wyższe od stacjonarnych komputerów o zbliżonych właściwościach. Wybór powinien być jednak podyktowany rodzajem pracy. Jeżeli ma być wykonywana w jednym miejscu – niezależnie od tego, czy będzie to biuro, czy dom – polecamy urządzenia stacjonarne. W przypadku osób pracujących w terenie lub często biorących udział w służbowych wyjazdach lepiej sprawdzi się mobilny sprzęt. Dziś jednak coraz więcej firm decyduje się na laptopy także w biurach. To wygodne rozwiązanie, szczególnie na wypadek, gdyby wystąpiła konieczność wysłania pracowników na pracę zdalną.

 

Na co zwrócić uwagę kupując komputer do pracy?

Najważniejsza cecha to wydajność. Komputer powinien umożliwiać płynną pracę z używanym oprogramowaniem, gwarantując komfort wykonywania bieżących zadań. Zapewnią to urządzenia z wydajnym, najlepiej czterordzeniowym procesorem, co najmniej 8 GB pamięci RAM, a także szybkim dyskiem SSD. Należy też sprawdzić, czy urządzenie posiada odpowiednie podzespoły do wykonywania danej pracy. Dotyczy to przede wszystkim zawodów, w których potrzebne jest specjalistyczne oprogramowanie. Graficy lub projektanci będą potrzebować karty graficznej o lepszych parametrach, z kolei praca z dźwiękiem wymaga dobrej karty dźwiękowej. Ponadto, warto pamiętać, że zaawansowane oprogramowanie może wymagać znacznie większej ilości pamięci RAM.

 

Jaki komputer do pracy biurowej?

Wybierając sprzęt do biura, powinno się sprawdzić także zestaw złączy. Ich ilość oraz rodzaje powinny pozwolić na podłączenie wszystkich niezbędnych urządzeń peryferyjnych, takich jak np. drukarka, skaner, czytnik do kart SD oraz zewnętrzny dysk do tworzenia zapasowej kopii danych. Na koniec możemy jeszcze doradzić zwrócenie uwagi na wymiary komputera. W przypadku ograniczonej przestrzeni stanowiska pracy można kupić urządzenie o kompaktowych rozmiarach, czyli charakteryzujący się mniejszą obudową mini-PC lub sprzęt all-in-one, w którym wszystkie podzespoły znajdują się wewnątrz monitora.

 

Kasjerzy na wagę złota - Firmy szukają pracowników!

Śrutowanie stali i malowanie proszkowe – co je łączy?