Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

klimatyzacja w domu co trzeba wiedziec przed montazem
Jeszcze do niedawna klimatyzacja była traktowana jako atrybut luksusu i synonim dobrobytu. Obecnie sytuacja wygląda zgoła inaczej, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na instalacje klimatyzacyjne w mieszkaniach i domach. Jakie korzyści daje klimatyzacja w domu?

 

 

 

 

 

Klimatyzacja domowa zapewnia optymalne warunki termiczne oraz wilgotnościowe, jednak to nie wszystkie jej zalety. Co jeszcze trzeba wiedzieć przed montażem klimatyzacji?

To kluczowa kwestia, jeśli rozważamy instalację systemu klimatyzacji w domu. W pierwszej kolejności należy wymienić komfort termiczny, dzięki czemu nawet w upalne dni nasz dom jest miejscem idealnym do wypoczynku. Kolejny istotny aspekt dotyczy jakości powietrza, ponieważ filtry zamontowane w klimatyzacji wyłapują szkodliwe cząsteczki roztoczy, pleśni czy grzybów, które często wywołują alergie.

W związku z tym dzięki zastosowaniu klimatyzatorów powietrze zostaje oczyszczone z alergenów, kurzu oraz pyłów. Jakość powietrza dodatkowo poprawiają montowane opcjonalnie jonizatory. Klimatyzator usuwa z powietrza nadmiar wilgoci, co wpływa na poprawę samopoczucia domowników. Optymalny poziom wilgotności mieści się w przedziale między 40 a 60%. 

 

Instalacja klimatyzacji w domu

Wyróżnia się wiele rodzajów systemów klimatyzacji. Najpopularniejsze to:

•  klimatyzatory przenośne,

•  klimatyzatory stacjonarne,

•  klimatyzatory typu split.

Klimatyzatory typu split składają się z dwóch części: wewnętrznej (parownika) oraz zewnętrznej (skraplacza). Klimatyzatory ścienne tego typu charakteryzują się wysoką wydajnością oraz cichą pracą, przez co są jednymi z najchętniej wybieranych. Trzeba jednak dodać, że klimatyzatory mogą być montowane również w suficie, na przykład klimatyzatory kasetonowe w sufitach podwieszanych, oraz przypodłogowo. Bez względu na rodzaj klimatyzatora, jego montaż warto zaplanować już na etapie prac wykończeniowych. Wówczas możliwe jest schowanie elementów konstrukcji w ścianie.

Montaż klimatyzacji w domu daje wiele korzyści, a dzięki najnowszym rozwiązaniom jest prosty i szybki. Pozostaje jedynie wybór odpowiedniego systemu, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

Zobacz więcej na: Clima.com.pl - Klimatyzacja Warszawa

WhitePress Prawa