Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny - to wszystko zawody, które wymagają nieustannego kształcenia się i podnoszenia swoich kwalifikacji. Branża medyczna cały czas się dynamicznie rozwija, wprowadzone zostają nowe rozwiązania, często zmieniają się przepisy i normy. To wszystko sprawia, że aby być na bieżąco i móc dobrze wykonywać swoją pracę, osoby związane z branżą medyczną zmuszone są do brania udziału w przeróżnych szkoleniach i kursach. Warto jednak pamiętać, że również osoby spoza środowiska medycznego mogą (a nawet powinny!) zrobić przynajmniej kilka kursów, związanych chociażby z udzielaniem pierwszej pomocy. Dzięki ukończeniu takiego szkolenia zdobędziemy większą świadomość na temat tego jak powinniśmy się zachować,, gdybyśmy kiedyś stali się uczestnikami lub obserwatorami jakiegoś wypadku.

 

 

Szkolenia dla osób postronnych 

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, może ukończyć każdy. Warto zdecydować się na zdobycie takich kompetencji. Badania i statystyki pokazują bowiem, jak wiele zależy od tego, w jaki sposób zareagują osoby, które były na miejscu zdarzenia przed przybyciem profesjonalnej służby medycznej. Bardzo wiele osób czuje się bezradnych i boi się, że bardziej zaszkodzi, niż pomoże osobie poszkodowanej. Pomijając fakt, że w Polsce, za zaniechanie wykonania podstawowych czynności ratunkowych grozi odpowiedzialność karna, to naprawdę warto zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności, które być może pomogą nam kiedyś w uratowaniu czyjegoś życia. Należy pamiętać, że kiedyś może się zdarzyć sytuacja, kiedy ktoś z naszych bliskich będzie potrzebował szybkiego udzielenia pierwszej pomocy. Powinien to być argument, który przekona każdego, że zrobienie kursu z udzielania pierwszej pomocy pozwala na zdobycie wartościowych kompetencji.

Dla konkretnych grup zawodowych

Oprócz szkoleń dla osób niezwiązanych z branżą medyczną, organizowane są również kursy dedykowane np. lekarzom, pielęgniarkom, położnym. Na tego typu kursach, poszczególne grupy zawodowe mogą zdobyć dodatkowe kompetencje, charakterystyczne dla zakresu obowiązków i uprawnień należących do konkretnego zawodu. Dzięki zdobyciu dodatkowych certyfikatów i podniesieniu swoich kwalifikacji, staniemy się atrakcyjniejszymi pracownikami i zwiększymy swoją wartość na rynku pracy. Warto również pamiętać, że poprzez naukę nowych umiejętności, jesteśmy w stanie się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty, co samo w sobie jest dla nas korzyścią.

Branża medyczna niesie ze sobą ogromną odpowiedzialność. Z tego powodu, chcąc poważnie podchodzić do swojej pracy, należy być na bieżąco z nowościami i stale podnosić swoje kompetencje. Podczas swojej kariery, każdy, kto pracuje z pacjentami, spotyka się z najróżniejszymi przypadkami. Zarówno tymi nieskomplikowanymi łatwo wpisującymi się w schemat, jak i tymi, które wymagają nieszablonowego myślenia. Aby móc udzielić fachowej i skutecznej pomocy tym drugim, musimy posiadać odpowiednie narzędzia. Mogą się nimi stać właśnie dodatkowe, ukończone przez nas szkolenia medyczne.

Autor
Artykuł powstał przy współpracy z firmą poznanlab.pl oferującą szkolenia i warsztaty dla lekarzy.
WhitePress Prawa