Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Mazury, potocznie zwane krainą tysiąca jezior, to idealne miejsce do wypoczynku dla całej rodziny. Warto jednak wiedzieć, że malownicze tereny to nie wszystko, co ten piękny region ma do zaoferowania - dodatkowo kryje w sobie wiele turystycznych atrakcji. Dowiedz się, gdzie się wybrać będąc na mazurach oraz gdzie zatrzymać się podczas wyjazdu, aby cieszyć się przepięknym widokiem i solidnie wypocząć.

 

 

 

 

 

Warmia i Mazury - piękne widoki to nie wszystko, czyli jakie miejsca warto odwiedzić?

Obecność mnóstwa jezior, plaży miejskiej i malowniczych terenów zielonych to zdecydowanie atuty regionu mazurskiego, które zachęcają turystów do wypoczynku właśnie w tym miejscu. Wiele osób jednak zastanawia się, czy w okolicy znajdą się atrakcje dla nich samych oraz dla dzieci, które choć lubią kontakt z naturą, bardziej cenią sobie innego rodzaju rozrywki? Należy podkreślić, że Mazury to nie tylko raj dla miłośników ciszy, wody i zieleni - na ich mapie znajduje się również wiele ciekawych punktów, które zdecydowanie warto odwiedzić całą rodziną. Które miejsca powinniście zobaczyć, wybierając się na wycieczkę w rejonie Warmii i Mazur?

 

Park Etnograficzny w Olsztynku

Jest to niezwykłe miejsce, znane również oficjalnie jako Muzeum Budownictwa Ludowego. Na terenie skansenu znajduje się blisko 80 różnego rodzaju wiejskich obiektów z Mazur i okolic, takich jak między innymi wiatraki, wodny młyn, wiejska szkółka i chałupy. Ogromna powierzchnia gwarantuje długie godziny zwiedzania, podczas którego można podziwiać zarówno oryginalne obiekty, jak i ich doskonale realistyczne kopie. To klimatyczne miejsce to sprawia, że można cofnąć się w czasie i solidnie odpocząć na łonie natury wśród zjawiskowych polnych kwiatów.

 

Mazurolandia

Chociaż nazwa może kojarzyć się z parkiem rozrywki, Mazurolandia oferuje odwiedzającym znacznie więcej atrakcji. Na jego terenie znajduje się nie tylko plac zabaw dla najmłodszych, ale też rozrywki dla starszaków, młodzieży i dorosłych. Obiekt tworzy kilka różnych sekcji, w tym między innymi Polanę Legend i Baśni, czyli teren pełen figur zwierząt i bajkowych postaci, które w przyjazny sposób zapoznają odwiedzających z lokalnymi legendami. Ponadto, w Mazurolandii znajduje się pełne eksponatów z czasów II wojny światowej Muzeum Militariów, miniatury zamków i innych obiektów znajdujących się na Warmii i Mazurach oraz prawdziwe mazurskie chaty. Jest to doskonała atrakcja dla rodzin z dziećmi, którzy pragną poznać regionalne ciekawostki.

 

Zamek biskupi w Lidzbarku Warmińskim

Średniowieczny zamek to idealna propozycja dla miłośników historii, niezależnie od ich wieku. Zamek biskupi w Lidzbarku Warmińskim to niezwykle klimatyczna budowla wzniesiona w XIV wieku, która chętnie odwiedzana jest przez turystów. Na terenie zamku znajduje się Muzeum Warmińskie, zaś w lochach obejrzeć można ciekawe eksponaty, w tym dawny arsenał, zbiory sztuki gotyckiej oraz pamiątki po biskupach z terenów Warmii między innymi w postaci kościelnych szat. Jest to ciekawe miejsce dla wszystkich poszukiwaczy przygód i osób, które lubią cofnąć się kilkaset lat wstecz, na własne oczy podziwiając średniowieczne przedmioty.

 

Apartamenty Mazury - na co zwrócić uwagę, rezerwując apartament wakacyjny?

Planując urlop na Mazurach warto również pamiętać o noclegu. Wybierając odpowiednie miejsce, musisz wziąć pod uwagę zarówno położenie wybranego ośrodka oraz własne potrzeby. Przykładowo, komfortowe, w pełni wyposażone apartamenty mazury z aneksem kuchennym, które zarezerwujesz między innymi na stronie https://www.siedliskomorena.pl/pokoje-i-apartamenty będą wyjątkowo wygodną opcją dla całej rodziny, która ceni sobie przytulny, niemal domowy klimat. Atutem dla osób lubiących prywatność i spokojny odpoczynek w promieniach słońca z pewnością będzie też prywatna plaża należąca do wybranego ośrodka i spokojna, dobra lokalizacja. Rezerwując nocleg sprawdź również, co dokładnie dane miejsce oddaje do dyspozycji gości - zaletą może być nie tylko w pełni wyposażony apartament posiadający własny aneks kuchenny, ale i na przykład bezpłatny parking, jeżeli na wycieczkę wyruszacie autem.

 

Zakup mieszkania dla rodziny w 2023 roku.

WhitePress Prawa