Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

man in white dress shirt sitting on black rolling chair 840996
Żadna strona internetowa nie może obyć się bez miejsca na serwerze. Hosting pozwala przechowywać pliki, które są niezbędne do funkcjonowania witryny. Czy można znaleźć tani hosting, który jest jednocześnie dobry?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hosting to po prostu miejsce na dysku, gdzie przechowywane są wszystkie pliki związane ze stroną internetową. Dysk to z kolei część serwera, który stale podłączony jest do internetu. Na rynku można znaleźć bardzo wiele ofert hostingu www. Nie jest zatem łatwo dokonać wyboru. Z jednej strony nikt nie chce przepłacać za miejsce na serwerze, z drugiej – złej jakości hosting to awarie i wolne ładowanie się witryny internetowej. Na szczęście można znaleźć i tani hosting, i dobry. Czym się charakteryzuje? 

 

Transfer bez limitu

Tani hosting można uznać za dobry, gdy charakteryzuje się pewnymi istotnymi kwestiami. Przede wszystkim taki hosting nie powinien mieć żadnych limitów, jeśli chodzi o transfer. Dziś to już niemal standard u dobrych dostawców usług internetowych. Jeszcze kilka lat temu ograniczenia w transferze przy hostingu współdzielonym były na porządku dziennym. Dziś jednak nie warto wybierać hostingu z limitem transferu.

 

Szybkie wsparcie techniczne

Nawet wybierając tani hosting, powinniśmy mieć możliwość szybkiego i sprawnego rozwiązania problemów technicznych. Należy pamiętać, że awarie zawsze mogą się pojawić, gdy nawet dostawca oferuje hosting na wysokiej klasy serwerach i dysponuje nowoczesną infrastrukturą. Warto wybierać taką usługę, za którą idzie także solidne i przede wszystkim szybkie wsparcie techniczne.

 

Regularny backup

Utrata danych to duży problem dla każdego właściciela strony internetowej. Nie wolno do tego dopuścić. Trudno jednak samemu pamiętać o regularnym backupie danych. Tutaj powinniśmy liczyć na wsparcie dostawcy hostingu. Tani, ale dobry hosting to również taki, który gwarantuje regularny backup. Dzięki temu właściciel witryny zyskuje bezpieczeństwo. Im częściej taki backup jest wykonywany, tym lepiej.

 

Kiedy warto wybrać hosting współdzielony?

Na koniec jeszcze kilka słów o tym, kiedy w ogóle watro wybierać hosting współdzielony. Trzeba zdawać sobie sprawę, że to najprostsze rozwiązanie serwerowe. Na taki hosting warto się zdecydować, gdy prowadzimy małą stronę. Gdy z czasem zostanie mocno rozbudowana i zyska bardzo wielu użytkowników, konieczna może się okazać przeprowadzka na serwer VPS.

Hosting nie musi być drogi, żeby był dobry. Warto o tym pamiętać. Bez względu na to, jaka jest jego cena, należy przeanalizować kwestie, o których wspomnieliśmy w naszym artykule.

 

 https://kaizen.info.pl/aktualnosci/porady/364-5-zasad-networkingu-zobacz-jak-budowac-relacje-biznesowe

WhitePress Prawa