Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

psychoterapia
Seksualność jest istotną częścią życia każdego człowieka. Sposób przeżywania swojej seksualności bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie psychiczne oraz fizyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niektórzy ze swobodą potrafią eksplorować i otwierać się na doznania, skrajne przeciwieństwo to zaprzeczanie swoim potrzebom seksualnym. Wiele osób obserwuje u siebie zaburzenia podstawowych funkcji seksualnych. Do takich problemów należy: brak orgazmu, problemy z erekcją, przedwczesny wytrysk, niejasność lub brak akceptacji dla własnej orientacji seksualnej, problematyczne przeżywanie własnej płci. Wiele osób cierpi też z powodu uprzedzeń, stereotypów i braku wiedzy o seksualności człowieka. Warto pamiętać, że udane życie seksualne jest istotnym czynnikiem zadowolenia z życia, należy się więc każdemu człowiekowi.

 

Problemy z seksem a terapia

W społeczeństwie funkcjonuje dużo błędnych przekonań dotyczących seksualności, które negatywnie wpływają na poziom naszej satysfakcji seksualnej. Problematyczne przeżywanie własnej seksualności, brak satysfakcji w tym obszarze, jest wskazaniem do terapii. Seksuolog łączy wiedzę z zakresu medycyny, psychologii i psychoterapii. Seksuolog zajmuje się płciowością człowieka w sferze ciała i psychiki. Niestety przekonania społeczne mogą utrudniać skorzystanie ze specjalistycznej pomocy. Dla wielu osób wizyta u seksuologa może się kojarzyć jako symbol porażki, kiedy porażką byłby brak walki o satysfakcję seksualną. Jeżeli terapia stacjonarna wydaje się wiązać ze zbyt dużym stresem można skorzystać z terapii online np. przez serwis internetowy trzymsie.pl.

 

Warto skorzystać z pomocy

Najważniejsze, aby osoba, która korzysta z pomocy czuła się jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie. Terapeuta pomoże znaleźć źródło problemów, nada im znaczenie i wspólnie z tobą poszuka rozwiązania. Terapeuta pomoże rozstrzygnąć czy warto skorzystać z farmakoterapii. Warto pamiętać, że terapeuta zobowiązany jest tajemnicą zawodową dlatego bez przeszkód można z nim omówić nawet najbardziej wstydliwe problemy związane z seksualnością.

WhitePress Prawa