Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

psychoterapia
Seksualność jest istotną częścią życia każdego człowieka. Sposób przeżywania swojej seksualności bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie psychiczne oraz fizyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niektórzy ze swobodą potrafią eksplorować i otwierać się na doznania, skrajne przeciwieństwo to zaprzeczanie swoim potrzebom seksualnym. Wiele osób obserwuje u siebie zaburzenia podstawowych funkcji seksualnych. Do takich problemów należy: brak orgazmu, problemy z erekcją, przedwczesny wytrysk, niejasność lub brak akceptacji dla własnej orientacji seksualnej, problematyczne przeżywanie własnej płci. Wiele osób cierpi też z powodu uprzedzeń, stereotypów i braku wiedzy o seksualności człowieka. Warto pamiętać, że udane życie seksualne jest istotnym czynnikiem zadowolenia z życia, należy się więc każdemu człowiekowi.

 

Problemy z seksem a terapia

W społeczeństwie funkcjonuje dużo błędnych przekonań dotyczących seksualności, które negatywnie wpływają na poziom naszej satysfakcji seksualnej. Problematyczne przeżywanie własnej seksualności, brak satysfakcji w tym obszarze, jest wskazaniem do terapii. Seksuolog łączy wiedzę z zakresu medycyny, psychologii i psychoterapii. Seksuolog zajmuje się płciowością człowieka w sferze ciała i psychiki. Niestety przekonania społeczne mogą utrudniać skorzystanie ze specjalistycznej pomocy. Dla wielu osób wizyta u seksuologa może się kojarzyć jako symbol porażki, kiedy porażką byłby brak walki o satysfakcję seksualną. Jeżeli terapia stacjonarna wydaje się wiązać ze zbyt dużym stresem można skorzystać z terapii online np. przez serwis internetowy trzymsie.pl.

 

Warto skorzystać z pomocy

Najważniejsze, aby osoba, która korzysta z pomocy czuła się jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie. Terapeuta pomoże znaleźć źródło problemów, nada im znaczenie i wspólnie z tobą poszuka rozwiązania. Terapeuta pomoże rozstrzygnąć czy warto skorzystać z farmakoterapii. Warto pamiętać, że terapeuta zobowiązany jest tajemnicą zawodową dlatego bez przeszkód można z nim omówić nawet najbardziej wstydliwe problemy związane z seksualnością.