Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

odkażanie pomieszczeń
Bezpieczeństwo pod kątem sanitarnym jest bardzo ważne - szczególnie teraz, gdy walczymy z koronawirusem! W celu jego zachowania przede wszystkim warto pamiętać o skutecznej i regularnej dezynfekcji pomieszczeń. To istotne zwłaszcza jeśli chodzi o miejsca, w których spędzamy wiele godzin w ciągu dnia. W takim wypadku odkażanie pomieszczeń jest niezbędne, by zmniejszyć ryzyko niekontrolowanego rozprzestrzeniania się patogenów. Dowiedz się więcej!

 

 

 

Czym jest odkażanie pomieszczeń?

Dezynfekcja, inaczej odkażanie, to najlepszy sposób na ograniczenie ilości mikroorganizmów, by zapewnić bezpieczeństwo dla zdrowia. Polega na zastosowaniu środka dezynfekującego, który niszczy bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty obecne na powierzchniach, przedmiotach czy na skórze.

Ostatnimi czasy coraz popularniejszą metodą dezynfekcji jest zamgławianie pomieszczeń. To rodzaj odkażania, który sprawdza się w większości zamkniętych pomieszczeń - np. w biurach. Ma mnóstwo zalet, do których zaliczamy m.in. wysoką skuteczność, krótszy czas potrzebny na wykonanie, dotarcie do trudno dostępnych przestrzeni, czy brak efektu zmoczenia powierzchni.

 

Kiedy niezbędne jest odkażanie pomieszczeń pracowniczych?

Czy wiesz, że wirusy i bakterie mogą przetrwać na powierzchniach nawet przez kilka dni? Uwzględniając to, nie trudno się domyślić, że ryzyko zarażenia się np. koronawirusem jest bardzo wysokie, jeśli nie zadbamy o regularne odkażanie pomieszczeń, w których spędza się wiele godzin w ciągu dnia. Koniecznie trzeba dezynfekować miejsca, w których codziennie przebywa wiele osób - idealnym przykładem są tutaj biura, szkoły, szpitale, sklepy spożywcze, kluby fitness, hurtownie, czy magazyny.

Dezynfekcji powinny być poddane przede wszystkim powierzchnie ogólnodostępne, powierzchnie mebli (np. biurek), armatury, klamki i włączniki prądu, blaty kuchenne, sprzęt komputerowy, telefony, krzesła oraz dywany. To wszystko jednak pochłania wiele czasu, dlatego odkażanie pomieszczeń warto zlecić doświadczonej firmie takiej jak Cleanpest z Warszawy, która korzysta ze specjalistycznych technik i urządzeń podczas dezynfekcji.

Zapraszamy: odkażanie pomieszczeń Warszawa.

 

Dlaczego noclegi pracownicze niedaleko Szamotuł są popularne?

Jak wybrać najlepsze nośniki reklamowe?

WhitePress Prawa