Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Przepisy prawa są tak zawiłe, że czasami niezbędna jest pomoc prawna. Nie chodzi tu jedynie o sprawy dotyczące spadków czy prowadzenia działalności gospodarczej. Czasami w codziennym życiu zdarzają się momenty, w których taka pomoc jest niezbędna.

 

pomoc prawna

Gdzie można uzyskać pomoc prawną?


Bardzo często większość osób szuka pomocy prawnej u adwokata, radcy prawnego lub prawnika. Można jednak także sprawdzić, czy w mieście lub w gminie nie ma punktów, które świadczą bezpłatne porady prawne. Jeśli taka pomoc prawna nie jest udzielana, to wówczas jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z płatnych usług. Nie ma jednak obaw o koszty, gdyż takie spotkanie nie jest drogie. Jedna wizyta w zależności od miejsca zamieszkania czy czasu trwania spotkania kosztuje od mniej więcej 100 złotych do 300 złotych. Nie jest to duża kwota, zważywszy na to, że dzięki konsultacji prawnej można rozwiązać wiele problemów.

 

Kiedy warto skorzystać z porady prawnej?


Jest wiele sytuacji w życiu, które wymagają znajomości przepisów prawa. Te niestety bardzo często są zawiłe i można je interpretować na wiele sposobów. Jeśli ktoś nie zna się na prawie, to najlepiej poprosić o pomoc. Pomoc prawna przyda się na pewno w przypadku:
- sporu z pracodawcą,
- zawiadomienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa,
- spraw spadkowych,
- prowadzenia działalności gospodarczej,
- sporu z sąsiadem,
- sprzedaży nieruchomości.
To tylko niektóre sytuacje, w których przyda się porada prawna. Dzięki pomocy można szybciej załatwić sprawę niecierpiącą zwłoki i spać spokojnie bez obaw, że coś zostało zrobione nieprawidłowo.

 

Kto może skorzystać z pomocy prawnej?


Wybierając się do radcy prawnego czy adwokata, można uzyskać pomoc w wielu sprawach. Na poradę mogą liczyć osoby prywatne, a także przedsiębiorcy. Bezpłatna pomoc prawna może być udzielona osobom, które nie mają wystarczających środków finansowych na pokrycie kosztów spotkania z prawnikiem. Z takiej oferty mogą skorzystać także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i wówczas ma ona charakter pomocy de minimis.

Artykuł opracowano we współpracy z kancelariaprzyjaciol.pl

WhitePress Prawa