Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

kantor kryptowalut
Osoby zainteresowane zakupem bitcoinów mogą co raz łatwiej kupić w Polsce kryptowalutę. Nie jest już konieczne zakładanie konta na giełdach, gdzie wymiana jest raczej zbyt skomplikowana dla osoby, która nie ma dużej wiedzy technicznej.

 

 

 

 

 

 

Gdy cena cyfrowych aktywów rośnie, co raz więcej osób poszukuje miejsca, gdzie mogło by zakupić cyfrowe waluty w prosty i bezpieczny sposób. W naszym kraju od wielu lat istnieją giełdy kryptowalut, jednak ich oferta jest najczęściej skierowana do osób już zaznajomionych z technologią blockchain, mającą wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Sama wymiana wymaga to raczej skomplikowany proces i konieczność ustawienia wielu parametrów. Dlatego też w ostatnim czasie powstało kilka kantorów kryptowalut, których oferta jest skierowana dla mniej zaawansowanych użytkowników, którzy chcieli by zakupić swoją pierwszą kryptowalute taką jak Bitcon czy też Ethereum i rozpocząć swoją przygode z cyfrowymi aktywami.

 

Cały proces założenia konta w kantorze kryptowalut jest w miarę prosty i czytelny, nawet dla osób od niedawna korzystających z Internetu. Jak w każdym tego typu serwisie musimy podać podstawowe dane o sobie, takie jak imię i nazwisko, pesel czy też adres zamieszkania. Wymogiem jest również weryfikacja dokumentów tożsamości - tak jak w każdym serwisie finansowym czy tez banku. Musimy okazać do kamerki internetowej nasze dokumenty, a jeśli jej nie mamy to możemy do tego wykorzystać nasz telefon komórkowy. Tego typu weryfikacja jest wymogiem ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, i podlegają jej wszystkie kantory intenetowe, zarówno wymienijące zwykłe pieniądze jak i kryptowaluty. Sama weryfikacja trwa kilka minut i już po chwili można dokonać wymiany złotówek na np. Bitcoiny.

 

Kantor kryptowalut np. impily.com w którym można kupić Bitcoin i inne kryptowaluty działa na takiej samej zasadzie jak "zwykły" kantor. Wybieramy walutę cyfrową którą chcemy kupić, widzimy jej aktualny kurs, zatwierdzamy transakcję i dokonujemy zapłaty - do wyboru mamy przelew bankowy lub zapłatę kartą płatniczą Visa lub MasterCard. Po dokonaniu płatności zakupione środki lądują na naszym koncie. W dowolnej chwili możemy zlecić sprzedaż posiadanych przez nas walut cyfrowych i wypłacić środki ze sprzedaży na nasz rachunek bankowy lub przelać online na kartę.

 

Czy to jest proste? W zasadzie tak. Najbardziej skomplikowaną częścią jest rejestracja i weryfikacja dokumentów, potem już możemy w dowolnej chwili korzystać z kantoru kryptowalut aby inwestować w Bitcoin, Ethereum, Ripple lub inne dostępne w nim kryptowaluty.

 

Jak przygotować się do świadczenia usługi jednorazowej u klienta?

Jakie jest zastosowanie smarownic pneumatycznych?

WhitePress Prawa