Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W życiu każdej rodziny mogą pojawić się okoliczności, które wymagają wsparcia prawego. Wrocławska Kancelaria Adwokacka adw. Paweł Sanak zajmuje się kwestiami związanymi m.in. z rozstaniem małżonków, uzyskaniem alimentów na dziecko czy ustaleniem ojcostwa. Poznaj usługi, jakie kancelaria świadczy w zakresie prawa rodzinnego i dlaczego warto zdecydować się na współpracę z adwokatem.

Kancelaria Adwokacka

Prawo rodzinne - jakie usługi oferuje kancelaria?

Kancelaria Adwokacka adw. Paweł Sanak zajmuje się szerokim spektrum spraw związanych z prawem rodzinnym. Klienci współpracujący z kancelarią mogą liczyć na profesjonalne doradztwo i pomoc w takich przypadkach, jak:

  • Separacja lub rozwód

Specjaliści z kancelarii pomagają przygotować i złożyć pozew o rozwód. Adwokat może reprezentować klienta na każdym etapie postępowania sądowego, podczas negocjacji dotyczących warunków separacji i rozwodu oraz ustalania winy i jej skutków prawnych dla byłych małżonków.

  • Alimenty na dzieci lub byłego małżonka

Ustalanie alimentów na dzieci i ich egzekwowanie od byłego partnera bywa dużym obciążeniem psychicznym i emocjonalnym dla rodziny. Jednak, dzięki wsparciu adwokata, można starać się o uzyskanie odpowiednio wysokich świadczeń alimentacyjnych, które zapewnią małoletniemu dobre warunki do życia.

Adwokat pomaga także w sprawach związanych m.in. z alimentami na rzecz byłego małżonka, z obniżeniem lub zwiększeniu świadczeń alimentacyjnych oraz egzekwowaniem zaległych alimentów.

  • Opieka nad dziećmi 

Kancelaria Adwokacka adw. Paweł Sanak doradza klientom w sprawach związanych z ustaleniem władzy rodzicielskiej, zasad utrzymania kontaktów z dziećmi, a także sporów dotyczących wychowania osób małoletnich. Rolą adwokata jest wspieranie rodziców lub opiekunów dziecka w procesie ustalania harmonogramu wizyt, prawa do podejmowania decyzji dotyczących edukacji, zdrowia i innych ważnych aspektów życia dziecka.

  • Podział majątku

Prawo rodzinne obejmuje również sprawy związane z podziałem wspólnego majątku małżonków, jak np. nieruchomości, firmy, inwestycje i oszczędności. Zadaniem adwokata w takich przypadkach jest wsparcie w negocjacjach i postępowaniach sądowych, doradzanie najlepszych możliwych rozwiązań i dążenie do możliwie najbardziej korzystnego dla klienta zakończenia sprawy. Wrocławska kancelaria zapewnia także porady związane z wyceną dóbr majątkowych oraz pomoc w ustaleniu odpowiedniego ekwiwalentu za niewyodrębnione składniki majątku.

  • Ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa

Z usług kancelarii mogą skorzystać klienci, którzy są zainteresowani ustaleniem ojcostwa swych dzieci. Adwokat zapewnia doradztwo prawne i pomoc podczas ustalania ojcostwa, a także reprezentuje klienta podczas rozpraw w sądzie. Kancelaria prowadzi także sprawy o zaprzeczenie ojcostwa.

 

Dlaczego warto wybrać Kancelarię adw. Pawła Sanaka?

Kancelarię Adwokacką adw. Paweł Sanak z Wrocławia wyróżnia zaangażowanie oraz indywidualne podejście do problemów każdej osoby. Adwokat pomaga klientom przejść przez poszczególne etapy sporów sądowych lub negocjacji dotyczących prawa rodzinnego.

Specjaliści z kancelarii posiadają bogate doświadczenie i szeroki zakres wiedzy, co pozwala im skutecznie pomóc klientom oraz osiągnąć możliwie najlepsze rozwiązanie sprawy. Empatyczne podejście adwokatów sprawia, że klienci mogą im zaufać, a dzięki temu współpraca przynosi lepsze efekty.

 

Podsumowanie

Prawo rodzinne zajmuje się m.in. rozwodami, alimentami oraz ustalaniem praw rodzicielskich. Adwokaci z wrocławskiej Kancelarii Adwokackiej adw. Paweł Sanak pomagają klientom znaleźć rozwiązanie ich problemów oraz zadbać o dobro dziecka. Kancelaria stara się również chronić interesy swoich klientów, np. podczas podziału wspólnego majątku czy egzekwowania alimentów.

WhitePress Prawa