Porady
Typografia
 • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
 • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Choć oczywiście bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową po złożeniu wniosku, warto oszacować ją już wcześniej. Dlaczego to tak ważne i jak to zrobić samodzielnie? Zobacz!

 

 

 

 

 

 

Zdolność kredytowa – dlaczego warto ją sprawdzić przed złożeniem wniosku o kredyt?

Zastanawiasz się nad tym, dlaczego warto sprawdzić swoją zdolność kredytową jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt? Oto argumenty, które powinny Cię do tego przekonać:

 • w ten sposób ustalisz, o jaką maksymalną kwotę kredytu możesz wnioskować. Podając we wniosku kredytowym zbyt wysoką kwotę, obniżasz swoje szanse na powodzenie,
 • w ten sposób możesz sprawdzić, w jakich bankach Twoja zdolność kredytowa ma największe szanse i złożyć wniosek kredytowy tylko do nich. A mniej złożonych wniosków równa się większej zdolności kredytowej,
 • jeśli wraz ze zdolnością kredytową sprawdzisz również swoją historię w BIKu, możesz rozwiązać ewentualne niejasności, które mogłyby uniemożliwić Ci otrzymanie kredytu.

 

Jak działa kalkulator zdolności kredytowej?

Jak sprawdzić zdolność kredytową na własną rękę? Pomogą Ci w tym dostępne online kalkulatory kredytowe. Ich działanie co prawda nie jest tak dokładne jak wyliczenia bankowych analityków, jednak pozwala zorientować się w sytuacji – a to już duża korzyść.

kredyt mieszkaniowy 11

Jak działa kalkulator zdolności kredytowej? To proste, dostępne za darmo w internecie narzędzia, które samodzielnie wyliczają Twoją zdolność kredytową, bazując na kilku lub kilkunastu danych, którymi wcześniej wypełniasz rubryki. Nie potrzebujesz do tego wiedzy na temat kredytów czy finansów – po prostu wpisujesz swoje, a kalkulator sam szacuje Twoją zdolność kredytową, najczęściej podsyłając od razu oferty banków, których wymagania spełniasz.

 

Oblicz zdolność kredytową samodzielnie! Praktyczne wskazówki

Obliczając zdolność kredytową przez internet, możesz trafić na różne kalkulatory. Część z nich wymaga wpisania dosłownie kilku informacji, część wypełnienia naprawdę sporego formularza. I w tym momencie lepiej przełamać chęć skorzystania z tego pierwszego i mimo wszystko zdecydować się na opcję z większą ilością informacji o Tobie. Dlaczego? Więcej danych równa się dokładniejszemu wynikowi – a przecież to na tym Ci zależy. O jakie informacje powinien Cię zapytać dobry kalkulator zdolności kredytowej?

skarbonka kredyt

 • Przychód netto całego gospodarstwa domowego.
 • Miesięczne koszty utrzymania.
 • Liczba osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego.
 • Kwota kredytu.
 • Okres, przez jaki chcesz spłacać kredyt.
 • Suma limitów kart kredytowych i limitów odnawialnych.
 • Sumę rat kredytów, które właśnie spłacasz.

Oczywiście kalkulator może być bardziej szczegółowy, jednak powyższe informacje są absolutnym minimum potrzebnym do uzyskania wyniku, który będzie zbliżony do Twojej rzeczywistej zdolności kredytowej.

Więcej porad dotyczących tego, jak sprawdzić zdolność kredytową i wziąć kredyt, by później nie żałować, znajdziesz tutaj: http://gotowkowo.com.pl/. Zobacz!


artykuł powstał przy współpracy z partnerem

 

 

WhitePress Prawa