Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Posiadanie nowoczesnego kalendarza rezerwacji online to doskonały sposób na szybkie i sprawne znalezienie osób chętnych do zarezerwowania oferowanych przez nas noclegów. Takie rozwiązanie sprawia, iż każda zainteresowana osoba może dokonać rezerwacji w pełni online na swoim smartfonie, tablecie lub w komputerze. Kalendarze rezerwacji od lat z powodzeniem są wykorzystywane jako miejsce sprzedaży, dlatego cieszą się dynamicznie rosnącą popularnością. Jak wykorzystać potencjał kalendarza rezerwacji? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

 kalendarz rezerwacji bed booking

Czym jest system rezerwacji online?

Wszystkie firmy, które świadczą usługi w zakresie wynajmu krótkoterminowego, powinny zainwestować w profesjonalny system rezerwacji hotelowych. Odpowiednio dobrany program hotelowy sprawia, że klienci znacznie szybciej mogą wyszukiwać dostępne terminy. Dodatkowo, system rezerwacji online powoduje, że przedsiębiorca ma wgląd w czasie rzeczywistym w popyt na noclegi w konkretnych przedziałach czasowych. 

Klienci kempingu czy agroturystyki, którzy mają udostępniony kalendarz rezerwacji, znacznie chętniej decydują się na wybranie danego podmiotu. Aplikacja kalendarz może być udostępniona przez stronę internetową czy social media - jest to link,  dzięki któremu klienci będą mogli sprawdzić bezpośrednio terminy, ceny i rezerwować pobyty. Kalendarz eliminuje konieczność dzwonienia, wysyłania e-maili czy pisania SMS-ów, co jest bardzo czasochłonne. 

Channel manager oznacza także ogromną liczbę korzyści dla właścicieli takich firm. Chodzi o to, że znika konieczność zatrudniania dużej liczby pracowników odpowiedzialnych za obsługę klientów. 

Bardzo popularną firmą, która stworzyła nowoczesny system rezerwacji online, jest BedBooking. Rozwiązanie jest dedykowane szerokiej gamie przedsiębiorców z branży noclegowej, a jego implementacja przebiega bardzo sprawnie i szybko. 

 

Jak wykorzystać potencjał kalendarza rezerwacji?

Aby właściciel obiektu noclegowego mógł w pełni wykorzystać potencjał kalendarza rezerwacji, powinien pamiętać o kilku niezwykle ważnych wskazówkach. Przede wszystkim warto postawić na tworzenie ofert specjalnych w różnych przedziałach czasowych. Przykładowo: w pewnych okresach można oferować specjalne zniżki, jednak tylko przez wskazany czas. To może sprawić, że klienci będą bardziej skłonni do skorzystania z oferty, ponieważ będą chcieli zaoszczędzić na noclegu. 

Kolejna istotna sprawa to personalizowanie ofert pod kątem potrzeb różnych grup docelowych. Warto pomyśleć o stworzeniu ofert dedykowanych rodzinom z dziećmi, osobom odbywającym podróże służbowe, singlom itd. Personalizacja ofert także ma ogromny wpływ na liczbę konwersji. 

Kalendarz rezerwacji warto też zintegrować ze wszystkimi kanałami sprzedaży - dzięki temu wszędzie informacje będą w pełni aktualne, a klienci zyskają pewność, iż prezentowane terminy rzeczywiście są wolne. Warto też rozważyć integrację kalendarza z newsletterem bądź mediami społecznościowymi, co także poskutkuje wzrostem zainteresowania naszą ofertą.