Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Ubrania BHP to najważniejszy element wyposażenia każdego pracownika. Często się jednak o tym zapomina, a to głównie dlatego, że wszystkie korzyści wynikające z ich noszenia stały się dziś oczywiste. Warto jednak znać kilka z nich, bo to pozwala wybierać najlepsze ubrania BHP dla pracowników.

photo 1529792083865 d23889753466

Co można zyskać dzięki dobrze dobranej odzieży BHP?

Ubrania BHP mogą być wyższej lub niższej jakości – decydując się na najlepsze możliwe jak te które znaleźliśmy na stronie https://dbl.pl/odziez-robocza-i-bhp/, zyskuje się naprawdę wiele. Oto kilka najważniejszych powodów, by traktować ubrania BHP poważniej, niż zwykle.

 

  • Ubrania BHP są zaprojektowane w konkretny sposób i zapewniają ochronę przed szczególnymi ryzykami: skaleczeniami, oparzeniami czy urazami mechanicznymi. Dlatego naprawdę ma znaczenie dobór ubrań do pełnionych funkcji.

  • Ubrania BHP projektuje się inaczej niż odzież codzienną. Mają one być wygodne, ale niekoniecznie przy siedzeniu w fotelu – ich zadaniem jest zapewnić pracownikom maksymalny komfort w trakcie pracy, która czasem odbywa się w raczej niezbyt wygodnych pozycjach.

  • Ubrania BHP najwyższej jakości są przede wszystkim bardzo trwałe. To znaczy, że kurtki robocze nie blakną od deszczu i promieni UV, spodnie są odpowiednio wzmocnione w kroku i na kolanach, zwykłe bluzy i koszule robocze są szyte z materiałów o splocie odporniejszym na uszkodzenia mechaniczne i tak dalej.

 

Na odzieży BHP nie warto oszczędzać

Zwykle w podobnych dyskusjach pojawiają się argumenty mówiące o tym, że warto kupić lepsze ubrania BHP, bo pracownicy są przecież wizytówką firmy. I to oczywiście prawda, jednak należy pamiętać, że estetyka, choć ważna, jest w tym przypadku zawsze podporządkowana funkcji.

I nie chodzi tylko o to, żeby ubrania faktycznie zapewniały maksymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa – mają być zaprojektowane w taki sposób, żeby pracownicy z nich korzystający również subiektywnie czuli się bezpieczniej. To zdecydowanie zwiększa ich swobodę w miejscu pracy. Świadomość tego, że pracodawca zapewnił im odzież ochronną i roboczą na najwyższym poziomie, przekłada się też na jakość wykonywanej pracy – choć trudno ten efekt zmierzyć, to co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości.

Z kolei ze strony pracodawcy zakup droższej i lepszej odzieży BHP też paradoksalnie może się opłacać od strony księgowej. Trwalsza odzież zniesie więcej, a po uszkodzeniu wciąż będzie się opłacało ją reperować, a niekoniecznie od razu wymieniać. Argumentów za wyborem porządnych ubrań BHP zatem nie brakuje – warto potraktować je poważnie, bo i lista potencjalnych korzyści jest naprawdę długa.

 

 

WhitePress Prawa