Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Nieprzewidziany zakup, wyjątkowo atrakcyjna inwestycja, zdarzenie losowe – nigdy nie możemy być pewni, kiedy nagle potrzebne będą nam dodatkowe pieniądze. Najłatwiej złożyć wniosek o kredyt w banku, ale co kiedy dostajemy decyzję odmowną?

 

 

 Obecna sytuacja epidemiologiczna odbiła się na niemal każdym sektorze gospodarki. Banki również to dostrzegają i podchodzą wobec klientów ostrożniej. Nawet osoby, które jeszcze jakiś czas temu bez trudu mogłyby liczyć na wsparcie finansowe, mogą napotkać problemy. A jeśli do tego nasza sytuacja finansowa nie jest szczególnie pomyślna, z kredytem bankowym możemy się pożegnać. Nie znaczy to jednak, że nie możemy liczyć na żadną pomoc.

 

Czym są trudne kredyty?

Od pewnego czasu możemy spotkać się z określeniem trudnego kredytu, co się pod tym kryje? Trudne kredyty, jak sama nazwa wskazuje, wiążą się z komplikacjami w związku z zaciągnięciem kredytu. O trudnym kredycie możemy mówić wtedy, kiedy nie mamy zdolności kredytowej, mamy niskie dochody, słaby scoring w BIK, zaległości w dotychczasowych płatnościach, mamy jednocześnie kilka kredytów lub chwilówek itd. Wszystko to razem stawia nas raczej w negatywnym świetle, kiedy udamy się do banku. Dodając do tego obecne zawirowania na rynku pracy, jesteśmy jeszcze bardziej niepewną inwestycją.

Jeżeli mamy świadomość, że sytuacja ta dotyczy nas, od razu zrezygnujmy ze składania kolejnego wniosku do banku. Każde zapytanie pracowniku banku o historię BIK jest odnotowane i wpływa na ocenę naszej zdolności, a w tym przypadku nasza punktacja w BIK się pogarsza. Zamiast tego powinniśmy się zgłosić do instytucji, dla której trudne kredyty nie stanowią problemu.

 

Podejmij współpracę ze specjalistami

Decydując się na kontakt z taką instytucją jak Ambulatorium Kredytowe, oszczędzamy mnóstwo czasu. Trudne kredyty wymagają ogromnej wiedzy i doświadczenia pozwalającego lawirować między wieloma ofertami i zawiłymi przepisami prawa. Doświadczeni doradcy finansowy poradzą sobie ze skomponowaniem oferty, nawet jeżeli do tej pory nie wiedzieliśmy szans na kredyt. Dzięki współpracy z profesjonalistami będziemy w stanie uzyskać kredyt inwestycyjny, kredyty i pożyczki hipoteczne i wiele innych.

 

Kiedy warto się zgłosić?

Oczywiście wtedy, kiedy dostaliśmy już jakieś decyzje odmowne z banków. Oprócz tego do Ambulatorium Kredytowego zgłośmy się, jeżeli pracujemy na podstawie umowy o dzieło, czy zlecenie, albo mamy krótki staż pracy. Tak samo jeżeli mamy zadłużenie, jesteśmy wpisani do BIK lub BIG. Zamiast próbować zdobyć pieniądze na własną rękę, co raczej będzie bezowocne, albo dostaniemy je na mało opłacalnych warunkach, możemy od razu pomyśleć o rozwiązaniu, które będzie dla nas najkorzystniejsze.

Doradca finansowy nie potrzebuje dokumentów, aby wykonać analizę, a my od razu dostaniemy informację o tym, czy mamy, a jeśli tak, jakie mamy szanse na uzyskanie kredytu. Wszystko załatwimy zdalnie i bez opłat początkowych. Brzmi dobrze? To znacznie bardziej opłacalne niż bezowocne wojaże po bankach.

Artykuł powstał we współpracy z Ambulatorium Kredytowe

 

To trzeba opatentować! Prawne aspekty ochrony pomysłów. 

WhitePress Prawa